Czytelnik: Dlaczego zlikwidowano prawoskręt w ul. Łukasiewicza?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nasz czytelnik zauważył, że strzałka, dotychczas umożliwiająca skręt w prawo z ulicy Batalionów Chłopskich w ulicę Łukasiewicza w Płocku jest zaklejona. – Dlaczego, skoro fragment ul. Łukasiewicza z lewej strony jest zamknięty? – pyta zdziwiony. Zapytaliśmy w urzędzie miasta.

Obecnie, w związku z remontem ul. Łukasiewicza, zamknięty jest odcinek między skrzyżowaniami Tysiąclecia-Miodowa a Gałczyńskiego-Batalionów Chłopskich.

– Zauważyłem, że na Batalionów Chłopskich od kilku tygodni zaklejona jest strzałka, umożliwiająca skręt w prawo. Dlaczego, skoro z lewej strony nic nie nadjedzie, bo ul. Łukasiewicza w tym miejscu jest zamknięta, a wjeżdżający od strony ul. Gałczyńskiego również mają czerwone światło? Trzeba teraz czekać na czerwonym świetle, a ruch mógłby odbywać się w tym miejscu płynniej. Zwłaszcza, że na Batalionów Chłopskich są dwa przystanki komunikacji miejskiej, co dodatkowo blokuje tu ruch – zauważa czytelnik.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Płocka, z czego wynika takie ograniczenie dla kierowców?

– Ulica Łukasiewicza jest obecnie placem budowy z dopuszczonym warunkowo ruchem pojazdów na odcinkach – informuje Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza. – Czasowa organizacja ruchu będzie zmieniać się sukcesywnie wraz z postępami prac na terenie realizowanej inwestycji. Zatwierdzone projekty czasowej organizacji ruchu będą wiązać się z ograniczeniami w ruchu na skrzyżowaniach, jednak przejezdność na nich będzie zachowana – wyjaśnia Konrad Kozłowski.

Rozumiemy, że zaklejenie strzałki wynika z zatwierdzonego projektu czasowej organizacji ruchu. Z jakiego jednak powodu wprowadzono to ograniczenie do projektu?

– Na odcinku między tym skrzyżowaniem a skrzyżowaniem ulic Łukasiewicza – 7 czerwca 1991 r. trwają obecnie prace przygotowawcze, została sfrezowana nawierzchnia. W terminie od 15.03.2018 r. do 31.05.2018 r. dojdzie do zmiany organizacji ruchu dla ul. Łukasiewicza – nastąpi zamknięcie odcinka od ulicy Tysiąclecia do ulicy 7 Czerwca 1991 r. z zachowaniem przejezdność na skrzyżowaniu Gałczyńskiego-Bat. Chłopskich-Łukasiewicza oraz zamkniecie odcinka od skrzyżowania z Gałczyńskiego do 7 Czerwca 1991 r., zgodnie z zatwierdzonym projektem nr 34/18. Dojazd do ul. Łukasiewicza od strony ul. NSZ jest i będzie możliwy ulicą 7 czerwca 1991 r. co ma usprawnić ruch w obrębie tych skrzyżowań – wyjaśnia Konrad Kozłowski.

Naszym czytelnikom pozostaje stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu i… czekanie na koniec remontu.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji