Czytelnicy piszą – zimne kaloryfery na Łukasiewicza

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na osiedlu Łukasiewicza mieszkańcy uskarżają się na brak ogrzewania. – Grzejniki są zimne, a administracja milczy o tym, kiedy ponownie się rozgrzeją – pisze czytelnik, prosząc o interwencję.

Zadzwoniliśmy do Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej, by uzyskać wyjaśnienie w tej sprawie. Na szczeblu administracyjno-informacyjnym Biura Obsługi Mieszkańców nie uzyskaliśmy żadnej informacji. Skierowano nas do komórki zarządzającej.

– Sezon grzewczy rozpoczął się w spółdzielni 26 września, a przed tym terminem grzejniki załączały się, gdy temperatura wynosiła poniżej 8 st. C – informuje Zofia Kędzierska, członek zarządu PSML. – Od 26 września natomiast grzejniki włączają się już przy temperaturze poniżej 14 st. C, więc na osiedlu Łukasiewicza powinny być ciepłe kaloryfery, chyba, że wydarzyła się jakaś awaria – sugeruje nasza rozmówczyni.

Poszliśmy tym tropem i dowiedzieliśmy się, iż…

– We wszystkich blokach osiedla Łukasiewicza [bloki nr 7, 9, 22, 22/1, 26, 30 – przyp. red.]włączone jest ogrzewanie – informuje Krzysztof Siedlecki, kierownik Administracji Osiedla Łukasiewicza PSML. – Tylko w bloku nr 22 trwa wymiana instalacji elektrycznej, w związku z czym nastąpiło wyłączenie węzła cieplnego. Ogrzewania nie ma w czterech klatkach. Mieszkańcy byli o tym fakcie poinformowani. Niedogodności potrwają do godziny 16 – wyjaśnia kierownik.

– Udało mi się ustalić to samo – przyznaje nasz czytelnik. – Kierownik PSM-LW osiedla Łukasiewicza był osobiście i sprawdził zimne grzejniki. Obiecał, że zaczną grzać od godz. 15. Niestety, jest 19, a grzejniki lodowate. Zadzwoniłem na pogotowie awaryjne PSM-LW (Tysiąclecia 1), gdzie usłyszałem od pracownika, że on nic nie wie, oraz że zgłosi do Fortum, gdy… jeszcze ktoś to potwierdzi. Nie grzeją już 2 tygodnie, a powinni. Biorą pieniądze, a my marzniemy – żali się czytelnik.

Będziemy dalej monitorować tę sprawę.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji