Czy to koniec prac na terenie komendy? – Archeolodzy znaleźli wiele szczątków ludzkich

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Podczas trwania prac na terenie dawnej komendy PUBP w Płocku przy ul. 1 Maja, archeolodzy natrafili na kolejne pochówki, pochodzące z różnych okresów historycznych.

We wtorek, 15 listopada, zakończył się drugi etap prac poszukiwawczych na terenie dawnej komendy PUBP w Płocku. Podczas  prac wykonywanych w ubiegłym roku na tym terenie, naukowcy IPN natrafili na szkielety ludzkie. Znajdowały się przy nich elementy umundurowania, a także przedmioty, umożliwiające określenie czasu pochówku na połowę XX w.

– Obecne prace były kontynuacją działań zeszłorocznych – mówi Michał Nowak, archeolog IPN. – W ubiegłym roku przy odkrytych szczątkach znaleziono polski guzik wojskowy oraz amerykańską łyżkę wojskową, które datują je na połowę XX. Tym razem działania archeologiczne prowadziliśmy w bezpośrednim sąsiedztwie zeszłorocznych miejsc – kontynuuje. – Natrafilismy na kolejne szkielety ludzkie, przy kilku z nich znaleźliśmy artefakty (zabytki) z okresu średniowiecza, co sugeruje, iż na dziedzińcu płockiego UB znajdują się szczątki z różnych okresów historycznych.

To nie koniec poszukiwań ofiar komunizmu. Prace będą kontynuowane w następnym roku.

Fot. Joanna Winiarska

Fot. Joanna Winiarska

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji