REKLAMA

Cztery medale Pucharu Polski w taekwondo dla płocczan

REKLAMA

W połowie października zawodnicy płockiego klubu LKS „Puncher” wzięli udział w Pucharze Polski w taekwondo olimpijskim Legionowo Cup 2019. Płocczanie wywalczyli aż cztery medale – dwa srebrne i dwa brązowe.

W dniach 18-20 października w hali Arena Legionowo odbył się turniej w taekwondo olimpijskim Legionowo Cup 2019. Były to zawody rangi Pucharu Polski P2. Uczestnicy rywalizacji mogli startować w kategoriach wiekowych: młodzików 10-11 lat, kadetów (juniorów młodszych) 12-14 lat, juniorów 15-17 lat i młodzieżowców 18-21 lat.

W celu dodatkowego uatrakcyjnienia turnieju i podniesienia jego rangi, a także skali trudności dla uczestników, zorganizowany został on w formie otwartej międzynarodowej. Skorzystały z tej możliwości kluby z Białorusi, Litwy, Łotwy i Słowacji. Dwudniowe współzawodnictwo odbywało się na sześciu matach jednocześnie.

Do turnieju łącznie zgłosiło się aż 705 uczestników reprezentujących kilkadziesiąt klubów. Wśród nich znaleźli się zawodnicy płockiego klubu LKS „Puncher”: Alicja Pekról, młodziczka kat. wag. -44 kg, Weronika Pekról, młodziczka kat. wag. -44 kg, Mateusz Kołodziejczyk, kadet kat. wag. -65 kg, Emil Dłużniewski, junior kat. wag. -78 kg.Wszyscy płocczanie rywalizowali w konkurencji walk pełno-kontaktowych kyorugi. Alicja Pekról zajęła 3. miejsce i tym samym zdobyła brązowy medal, takie samo miejsce zajął Mateusz Kołodziejczyk. Weronika Pekról tym razem wywalczyła 2. miejsce, a co za tym idzie, zdobyła srebrny medal, podobnie jak Emil Dłużniewski.

Wyjazd i uczestnictwo w turnieju zawodników klubu był sfinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania upowszechniania kultury fizycznej w 2018 r.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU