REKLAMA

Cofając, uderzył w inny pojazd. Miał ponad 2,5 promila

REKLAMA

Bez wypadku, za to z 15 kolizjami – to bilans minionej doby w kronice policyjnej. Policja zatrzymała również dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w powietrzu.

Brak odpowiedzialności u kierowców, którzy pod wpływem alkoholu wsiadają za kierownicę, to problem wciąż powszechny na drogach Płocka i powiatu płockiego. Takich potencjalnych morderców zatrzymali policjanci minionej doby w Bielsku i w Płocku przy ul. Jaśminowej.

– Wczoraj, 27 sierpnia około godz. 17, policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu pojazdu na Osiedlu Miodowa – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji. – Jak się na miejscu okazało, 57-letni płocczanin podczas cofania swoim volkswagenem uderzył w zaparkowany pojazd. Zdarzenie widzieli świadkowie, którzy wezwali na miejsce służby. W trakcie wykonywanych czynności przez policjantów płockiej drogówki okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem mając ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – wyjaśnia oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.– Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów osoba, która prowadzi pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – ostrzega mł. asp. Marta Lewandowska.

Minionej doby doszło również do kradzieży – w Płocku przy ul. Tysiąclecia skradziono papierosy i alkohol, natomiast w nocy z 26 na 27 sierpnia w Płocku przy ul. Wyszogrodzkiej, z parkingu przed blokiem, skradziono pojazdu toyota corolla o wartości 60 tys. zł.

SMOG
28 sierpnia br. w całym kraju prowadzone są działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin. Policjanci będą sprawdzać czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego samochodów niesprawnych technicznie.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Gosc1234 says:

    Za jazdę po pijanemu dozywotka zakaz prowadzenia aut i kara że z butów wyskoczy zero litości potem giną niewinne osoby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU