REKLAMA

Co z dachem stadionu, w który wbiły się środki pirotechniczne?

REKLAMA

Minęły dwa miesiące od dnia otwarcia ORLEN Stadionu i meczu z Polonią Warszawa, podczas którego zostały odpalone środki pirotechniczne. Część z nich wbiła się w poszycie dachu – czy ustalono już ewentualny zakres prac i koszt naprawy?

Jak informowaliśmy, 2 września br. odbyło się uroczyste otwarcie ORLEN Stadionu. Podczas spotkania w tym dniu Wisły Płock z Polonią Warszawa, doszło prawdopodobnie do uszkodzenia dachu obiektu. Po przyjrzeniu się filmikowi z meczu można dostrzec, że wystrzelone środki pirotechniczne odbijają się od dachu i spadają na ziemię. Informację o tym otrzymaliśmy anonimowo, więc by upewnić się, czy nasz informator miał rację, wykonaliśmy zdjęcia dronem. I faktycznie, z jednej strony poszycia dachowego zauważalne są ślady po odpalonych racach, nie wiadomo jednak, na ile i czy jego konstrukcja została naruszona.

PowiązaneTematy

Nowy stadion uszkodzony podczas otwarcia? „Trwa analiza ewentualnych zniszczeń” [FILM, ZDJĘCIA]

Od razu wysłaliśmy pytania do zarządzającego obiektem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płocku. W odpowiedzi, MOSiR podkreślił, że organizatorem imprezy masowej (meczu) odbywającej się na ORLEN Stadionie im. Kazimierza Górskiego był klub Wisła Płock S.A. Spółka potwierdziła, że „część z odpalonej pirotechniki uderzyła w wewnętrzną stronę dachu”.– Poszycie dachu zostanie sprawdzone, na ile te uderzenia spowodowały konieczność wymiany części poszycia zadaszenia nad trybuną południową – pisał wówczas Konrad Kowal, Kierownik Działu Marketingu MOSiR Płock.

Minęły równo dwa miesiące od tego wydarzenia, zapytaliśmy więc co ustalono w tej sprawie. Pytania wysłaliśmy 19 października, odpowiedź uzyskaliśmy 2 listopada br.

– Informuję, że wciąż nie posiadamy ostatecznej decyzji w zakresie kosztów naprawy dachu. Kluczową dla nas jest decyzja ubezpieczyciela, ale do tej pory ubezpieczyciel wciąż nie przeprowadził ekspertyzy i nie zajął stanowiska dotyczącego terminu, kosztów, sposobu likwidacji szkody – przekazał nam Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej płockiego urzędu miasta.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że istnieje już wycena dokonana przez wykonawcę stadionu.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 5

 1. Miner says:

  Pytanie. Kiedy dowiemy się, że za stadion zapłacimy 20 milionów więcej? Bo to chyba też ktoś ukrywa.
  Ale już po wyborach to ratszaki mogą śmiało cisnąć – suweren zapłaci.

 2. Józef says:

  Jedno podstawowe pytanie.
  -Kto odpalał race???
  Wszystko w temacie.

  • Anonim says:

   Pewnie jakis Jozef!

  • Józef says:

   Ten Józef co Anonim mu doope lizał?

  • jak to kto says:

   banda orangutanów. każdy z nich powinien przytulić dożywotni stadionowy. niech się u ojców w stodole wyżywa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: