Co robić w Płocku, gdy pada?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lato w tym roku nas nie rozpieszcza. Zamiast słonecznych dni i plażowania nad Sobótką, niebo nad Płockiem spowijają często chmury, odwiedzają nas burze, a z nieba lecą strugi deszczu. Co robić w takie dni, jeśli mamy urlop, a nie planujemy wyjazdu? Mamy kilka propozycji.

Tkalnia Zagadek

Tę propozycję przetestowaliśmy i możemy ją z czystym sercem polecić. Escape Room, czyli płocka Tkalnia Zagadek, proponuje nam trzy rodzaje pokojów w budynku przy ul. Bielskiej 17.

Opętanie, Pułapka psychopaty (nowość) i Cela. W tym pierwszym przeniesiemy się do brazylijskiej wioski, w której poznamy tajemnicze praktyki, zapomniane receptury oraz Rytuał łowców snów. Tylko rozwiązując zagadkę szamana, zdobędziemy upragniony klucz. Pułapka psychopaty to przeniesienie do sytuacji rodem z filmu “Piła”, gdzie złapani w pułapkę, musicie wydobyć się z pokoju, aby ratować życie… W Celi zostaniemy natomiast wrobieni w zabójstwo. Aby oczyścić się z zarzutów, musimy znaleźć dowód swojej niewinności. Oczywiście, najpierw musimy rozwiązać zagadki i wydostać się zza więziennych krat…

Szczegóły atrakcji w pokoju oraz dane kontaktowe znajdziecie na tej STRONIE.

Zamknęli nas w celi. Wydostaniemy się, jeśli… rozwiążemy zagadki

Tor Kartingowy Le Mans w Płocku

Na czwartym poziomie Galerii Mosty możemy poczuć moc emocji, jaką daje jazda gokartami. Tor Kartingowy Le Mans jest miejscem, gdzie w sposób kontrolowany możemy posmakować adrenaliny podczas wyścigów kartingowych.

Tę rozrywkę również przetestowaliśmy w raz z najmłodszym członkiem naszej rodziny i zapewniamy – zabawa przednia! Więcej informacji i dane kontaktowe znajdziecie na tej STRONIE.

Laser Fun

Również w Galerii Mosty znajduje się Laser Fun, czyli swoisty paintball dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w której uczestnicy wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizują ze sobą indywidualnie lub zespołowo o miano lidera. Wszystko odbywa się w specjalnych do tego celu przystosowanych pomieszczeniach, dzięki którym można poczuć się jak jeden z bohaterów Star Wars.

Sieć labiryntów, stalowe beczki, bazy kosmiczne wprowadzają graczy w klimat pełen przygód i niespodzianek. Na miłośników takich filmów jak “Osaczeni” czy “Mission Impossible” czeka do pokonania laserowy system zabezpieczeń. Więcej szczegółów i dane kontaktowe znajdziecie na tej STRONIE.

NoveKino Przedwiośnie

Nieocenione w czasie deszczu jest również kino, które proponuje na najbliższe dni ciekawą ofertę filmów premierowych, jak i cykle spotkań.

Już od dzisiaj można oglądać dwa hity kinowe – jeden dla dzieci, drugi dla nieco starszych widzów.

EPOKA LODOWCOWA. MOCNE UDERZENIE
ICE AGE Przedwiosnie-page-001Bohaterowie czterech filmów z serii “Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie niezwykłą przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielki meteor. Zanim dojdzie do “mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne i inne fenomeny natury.

Z okazji premiery, NoveKino Przedwiośnie przygotowało także specjalny Weekend z Epoką Lodowcową.

6 i 7 sierpnia kino przy ul. Tumskiej 5a zaprasza na niezapomniane atrakcje. W holu kina dzieci będą mogły wziąć udział w animacjach przygotowanych przez aktorów z Teatru Form Wielu z Płocka, a także spotkać szczudlarzy. Nie zabraknie też upominków oraz słodkości. Ponadto, w konkursach happy seats będzie można wygrać zaproszenia do kina oraz książki. Starsi widzowie będą mogli skorzystać z degustacji sushi, przygotowanego przez DaitoShushi.

JASON BOURNE
Superduet reżysersko-aktorski Greengrass-Damon powraca w kolejnym wspólnym filmie z kultowej serii o Jasonie Bournie (wcześniej współpracowali nad „Krucjatą Bourne’a” i „Ultimatum Bourne’a”). Całość jak zawsze oparta na bestsellerowej serii sensacyjnych powieści Roberta Ludluma. Do tej pory filmy o przygodach Bourne’a zarobiły 1,2 mld dolarów.

Więcej propozycji kinowych i szczegółowy repertuar znajdziecie na STRONIE KINA.

Ścianka wspinaczkowa

Fot. Michał Wiśniewski

Fot. Michał Wiśniewski

Przy wsparciu Urzędu Miasta Płocka oraz Płockiego Klubu Wysokogórskiego, od 5 września 2015 roku w Orlen Arenie można bezpłatnie skorzystać z nowoczesnej ścianki wspinaczkowej, zajmującej powierzchnię 400 m2. Centrum wspinaczkowe otwarte jest 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 14-22, a w sobotę i niedzielę 12-22. Zarówno wstęp, jak i wypożyczenie sprzętu jest bezpłatne.

W skład centrum wspinaczkowego wchodzą:

  • ściana wspinaczkowa z asekuracją linową o powierzchni 256,96 mkw i wysokości 9-10,36 m,
  • ściana do boulderingu o powierzchni 159,4 mkw i wysokości 4,5 m,
  • strefa do treningu składająca się z klatki Cross box, drabiny Bachara i campusa,
  • strefa zabawowa typu “Clip ‘N Climb” o wysokości 9 m, wyposażona w cztery stanowiska o różnych
  • stopniu trudności. Stanowiska te to stokrotka, piłka, lego i kulki.

Rezerwacja pod numerem telefonu 24 367-26-93 w godzinach otwarcia ścianki lub bezpośrednio u operatorów. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Orlen Areny.

Lodowisko w Galerii Wisła

lodowisko16_plakat_wislaSkoro mamy już latem deszcz, to czemu nie lód? W Galerii Wisła przez cały sierpień na placu pod Wieżą Zegarową będzie dostępne prawdziwe lodowisko. Z lodowiska i wypożyczalni łyżew będzie można korzystać bezpłatnie.

Lodowisko i wypożyczalnia łyżew będzie czynna już od najbliższego poniedziałku, 1 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 1218, natomiast w weekendy w godzinach 10-18. Każdego dnia będą również przeprowadzane konkursy z licencjonowanymi nagrodami. Dodatkową niespodzianką będzie Lodowy Weekend, który odbędzie się 6 i 7 sierpnia. W tych dniach na klientów Galerii Wisła będzie czekała specjalna akcja promocyjna „Lody za zakupy”. Wystarczy zrobić zakupy za min. 20 zł, aby odebrać bon do lodziarni. W akcji zostanie rozdanych 1000 gałek lodów. Galeria zaprosi również do Lodowej Strefy Zabaw, strefy plastycznej oraz do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami. Więcej informacji znajdziecie na STRONIE.

Plac zabaw Kids Play

W deszczową pogodę dla dzieci niezastąpiony jest wewnętrzny plac zabaw, na którym mogą wyszaleć się do woli. Taki bezpieczny plac zabaw możemy znaleźć w kilku miejscach w Płocku, np. w Galerii Mazovia, gdzie funkcjonuje Kids Play. Dzieci mają tam do dyspozycji wewnętrzny plac zabaw, w którym wszystkie elementy konstrukcji wykonane są z wysokogatunkowych materiałów, posiadających odpowiednie atesty. Dla rodziców natomiast dostępny jest bezpłatny Internet przez sieć Wi-Fi. Szczegóły i dane kontaktowe znajdziecie na tej STRONIE.

A co wy robicie w deszczową pogodę w mieście? Macie jakieś propozycje dla płocczan?

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji