Co godzinę w Polsce ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Marcelowi możesz pomóc!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najnowszym programie Studio Grupa ORLEN m.in. o akcji “Pomóż Marcelowi i Innym!”, balu karnawałowym dla dzieci, a także o rozgrywkach drużyn Wisła Płock i ORLEN Wisła Płock.

Debatowali o chemii
To już tradycja, że Płock, stolica polskiej chemii, jest gospodarzem konferencji, która gromadzi ekspertów tego środowiska, przedstawicieli biznesu i rozmaitych branż współpracujących z sektorem.
Tym razem, 31 stycznia i 1 lutego w płockim Domu Technika odbyło się sympozjum naukowo-techniczne “Chemia 2018”. Tradycyjnie, PKN ORLEN był gospodarzem honorowym wydarzenia. W programie znalazły się m.in. kierunki rozwoju chemii i petrochemii, regulacje, technologie przyszłości, czy też innowacje.

Z wizytą w Anwilu
Wojewoda kujawsko-pomorski odwiedził włocławską spółkę z Grupy ORLEN. Mikołaj Bogdanowicz spotkał się z zarządem Anwilu, zwiedził instalacje produkcyjne, a także blok parowo-gazowy, należący do PKN ORLEN.
Powodem wizyty była chęć poznania planów rozwojowych Anwilu, jednego z filarów gospodarczych regionu. Wojewodzie kujawsko-pomorskiemu towarzyszył dyrektor jego biura Tomasz Łapicz. Zarząd włocławskiej spółki reprezentowali prezes Jacek Podgórski oraz członkowie Jarosław Ptaszyński i Waldemar Gabruś.

Zmiany w Radzie Nadzorczej i Zarządzie

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PKN ORLEN 2 lutego, akcjonariusze uchwalili ogólny katalog celów zarządczych, decydujących o części zmiennej wynagrodzenia członków zarządu spółki, jak również zmiany w statucie, rozszerzające zakres działalności.

Dokonali też zmian w składzie Rady Nadzorczej. Ze składu rady odwołano Agnieszkę Krzętowską, Andżelinę Serotę i Adriana Dworzyńskiego oraz powołano zasiadającą już w radzie Izabelę Felczak-Poturnicką na Przewodniczącą Rady Nadzorczej oraz Agnieszkę Biernat-Wiatrak, Jadwigę Lesisz i Małgorzatę Niezgodę do składu Rady Nadzorczej spółki.

Następnie, Rada Nadzorcza na posiedzeniu 5 lutego dokonała zmian w składzie zarządu. Na miejsce odwołanego Prezesa Zarządu Wojciecha Jasińskiego, powołano Daniela Obajtka. Jednocześnie Rada Nadzorcza odwołała Wiceprezesa Zarządu Mirosława Kochalskiego i Członka Zarządu ds. Inwestycji i Zakupów Marię Sosnowską. Rada postanowiła też oddelegować do funkcji Członka Zarządu ds. Inwestycji i Zakupów Józefa Węgreckiego, powołanego wcześniej w skład Rady Nadzorczej z mandatu ministra energii.

Narada o bezpieczeństwie
7 i 8 lutego odbyła się doroczna narada obszaru bezpieczeństwa Grupy ORLEN. Przedstawiciele obszaru bezpieczeństwa spotkali się w celu dokonania podsumowania 2017 roku oraz zaplanowania nowych kierunków i możliwości działań w jego zakresie na kolejne lata.
Narada odbyła się w nowej formule, podzielonej na dwa obszary tematyczne: bezpieczeństwo osobiste i bezpieczeństwo procesowe.

 

Bal karnawałowy dla dzieci
Pierwsze tygodnie nowego roku upływają dzieciom pracowników Orlenu i spółek na oczekiwaniu na bal karnawałowy. Od wielu już bowiem lat ta impreza stanowi stały element oferty socjalnej dla pracowników i ich rodzin.
Jak wyglądało to w tym roku? Spotkanie karnawałowe odbyło się w ORLEN Arenie. Młodsze dzieci obejrzały przedstawienie “Księżniczka na ziarnku grochu”. Dla nieco starszych odbiorców został zaprezentowany spektakl laserowy MultiVisual. Każdy znalazł coś dla siebie i z pewnością nikt się nie nudził.

Marcel czeka na pomoc

Marcel, choć ma dopiero 10 lat, od dwóch miesięcy zbiera doświadczenia trudne do zrozumienia nawet przez niejednego dorosłego. Zaczęło się od bólów głowy i gorączki. Lekarz pierwszego kontaktu podejrzewał zapalenie wyrostka, ale brutalna prawda wyszła szybko na jaw – to białaczka.
W połowie grudnia badania potwierdziły zajęcie komórek krwi i szpiku kostnego w 97%. ORLEN wraz z fundacją DKMS szuka dawcy dla chłopca z Płocka.

Co godzinę ktoś w Polsce dowiaduje się, że ma nowotwór krwi. 75% z tych osób potrzebuje dawcy niespokrewnionego.

Akcja rejestracji dawcy dla Marcela odbędzie się w całym Płocku 17 i 18 lutego. Dodatkowo, pracownicy Orlenu i spółek z grupy kapitałowej będą mogli dokonać swojego zgłoszenia we wtorek, 20 lutego. Będzie to możliwe także dzięki pracy wolontariuszy z Grupy ORLEN. Od 9 do 13 w 8 lokalizacjach w Płocku i w Warszawie można rejestrować się jako dawca.

Bogaty weekend sportowy
W miniony weekend zarówno piłkarze nożni, jak i szczypiorniści sponsorowani przez Orlen, występowali w roli gospodarzy, i to niezwykle udanie.
Wisła Płock w pierwszym tegorocznym meczu w Ekstraklasie, pokonała Górnik Zabrze, a piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock w pierwszym meczu Ligi Mistrzów, po dwumiesięcznej przerwie, wygrali z chorwackimi szczypiornistami z Zagrzebia.

materiał promowany

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji