Choinka, prezenty i „Kurjer Płocki”. Ogrody Światła już błyszczą

REKLAMA

„Wypożyczanie pisma u sprzedawcy jest nadużyciem!” – brzmi napis na pierwszej stronie pisma rozdawanego w sobotę wieczorem, podczas otwarcia Płockich Ogrodów Światła. To tylko jedna z atrakcji przygotowanych na uroczystą inaugurację świątecznej dekoracji starówki, ufundowanej kolejny raz przez PKN ORLEN.

8 grudnia na Placu Narutowicza płocczanie licznie uczestniczyli w inauguracji Płockich Ogrodów Światła. Nie zabrakło konkursów, zdjęć ze Świętym Mikołajem, różnego rodzaju gier podwórkowych, a także ciepłego poczęstunku, waty cukrowej i… świątecznych ozdób w kształcie opaski z rogami renifera.

Po rozstrzygnięciu konkursu na kartkę świąteczną, którą w tym roku będzie posługiwał się PKN ORLEN, sponsor i organizator tego wydarzenia, o godzinie 17 rozbłysły przygotowane dekoracje. Przy dźwiękach policyjnej orkiestry dętej z Wrocławia, uczestnicy zwiedzali ogrody, których tegoroczną tematyką była zima 1918 roku, czyli pierwsze święta Polaków po odzyskaniu niepodległości.

PowiązaneTematy

W sobotę przeniesiemy się do 1918 roku…

Płocczanie chętnie fotografowali się przy wielkich prezentach, dzieciach zachwyconych otrzymanymi podarunkami, koniku bujanym czy samochodzie.  Z zainteresowaniem przeglądali też „Kurjer Płocki”, w którym można było przeczytać o tym, jak wyglądały pierwsze chwile wolności w Płocku, co łączy szczypiornistów Wisły Płock z Legionami Piłsudskiego czy też co czytali płocczanie sto lat temu.

Płockie Ogrody Światła będzie można zwiedzać codziennie po zmroku do 6 stycznia przyszłego roku.