REKLAMA

Charytatywny koncert kolęd w Nowym Duninowie. Gwiazdą Zespół Bayer Full

REKLAMA

Najpiękniejsze polskie kolędy, magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia, a to wszystko w brawurowym, gwiazdorskim wykonaniu. Tak będzie w niedzielę, 26 stycznia, w Nowym Duninowie. W tamtejszym kościele odbędzie się koncert kolęd, podczas którego będziemy mogli pomóc choremu dziecku.

Charytatywny koncert kolęd to idea proboszcza oraz rady parafialnej przy Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Mikołaja w Nowym Duninowie. Wspólne kolędowanie ma dwojaki cel – pierwszy, to powrót magicznego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Drugi – pomoc dla 3-letniego Bartoszka Przybyta. Chłopiec cierpi na białaczkę limfoblastyczną.

– To inicjatywa wymyślona z potrzeby serca – precyzuje Beata Gościniak, członkini rady parafialnej, radna powiatu płockiego. – Trzylatek przechodzi konieczną i niestety kosztowną rekonwalescencję, dlatego chcemy pomóc – dodaje.

Uściślając, Bartoszek jest leczony w Bydgoszczy. Raz w miesiącu ma pobierany szpik, zaś trzy razy ma aplikowaną chemioterapię dożylną. Proces leczenia, poza tym, że jest wielkim obciążeniem dla organizmu, jest też kosztowny. Stąd pomysł na to, by pomóc zbierając środki podczas styczniowego koncertu.

Organizatorzy chcą zgromadzić środki na potrzeby i wydatki związane z leczeniem. W tę pomoc zaangażowano gwiazdę wieczoru, zespół Bayer Full, który przyjedzie do Nowego Duninowa. Jak przekonuje Anna Dębska, członkini rady parafialnej i radna powiatu płockiego, muzyków nie trzeba było długo przekonywać.– Przeprowadziliśmy rozmowę z panem Sławkiem Świerzyńskim, liderem Bayer Full. To osoba o wielkim sercu, która od razu zadeklarowała pomoc – zdradziła Dębska w rozmowie z nami. – Mamy nadzieję, że obecność takiego zespołu przyciągnie do Nowego Duninowa tłumy słuchaczy – zachęca.

Wspólne kolędowanie odbędzie się o godz. 16. Zespół Bayer Full wystąpi godzinę później, wcześniej bowiem dla Bartoszka zagra Zespół Folklorystyczny Smólnik z Włocławka. Podczas kolędowania wolontariusze zbierać będą datki do specjalnie oznakowanych puszek, koncert zaś poprzedzi msza święta pod przewodnictwem proboszcza parafii, ks. Rafała Gutowskiego.

PetroNews.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU