REKLAMA

Chaos komunikacyjny na Radziwu. Mieszkańcy proszą o pomoc

REKLAMA

Remont mostu Legionów Piłsudskiego trwa. Drogowcy przygotowali objazdy, które obciążają przede wszystkim drugą przeprawę przez Wisłę. Prace wymusiły m.in. zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej – zmiany, niekorzystne dla mieszkańców osiedla Radziwie, którzy proszą o pomoc.

Problem w komunikowaniu się z Płockiem mają przede wszystkim mieszkańcy lewobrzeżnej części miasta. Głosy te dotarły do płockich radnych – Tomasza Kominka i Teresy Kijek z osiedla Radziwie.

– Docierały do nas sygnały od pasażerów o dużych trudnościach w układzie komunikacyjnym – napisał na swoim profilu facebookowym Tomasz Kominek, radny miasta Płocka. – Problem wynika z faktu zamknięcia starego mostu. Dlatego też podjęliśmy wspólne kroki i prosimy Urząd Miasta Płocka o podjęcie szybkich działań, które rozwiążą ten problem – apeluje rajca.

Tym działaniem jest wspólna interpelacja radnych miasta. Jak możemy przeczytać w dokumencie, proszą oni o dokonanie zmian w kursowaniu linii autobusowych na czas remontu mostu. Obecnie osiedle jest obsługiwane przez dwie linie zastępcze: x2 i x7 oraz linię podmiejską 160. To rozwiązanie, według autorów interpelacji, nie sprawdza się.

– Mieszkańcy skarżą się na zbyt długi czas oczekiwania na odjazd autobusu linii x7 po dotarciu linią x2 na przystanek Cicha – podają radni w interpelacji. – Dotyczy to szczególnie kursów poza szczytami komunikacyjnymi. Ponadto, pasażerowie informują nas, że linia x2 nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy w większości docierają pieszo do przystanku Cicha – podkreślają.

Płocczanie apelują o to, by zlikwidować linię x2 i w jej miejsce przywrócić linię 2 na jej poprzednią trasę – tak, by zapewnić przejazd z osiedla Radziwie przez most Solidarności do centrum Płocka.– Mieszkańcy chcą, aby obsługę osiedla Radziwie przez most Solidarności zapewniały dwie linie miejskie. Prosimy o zweryfikowanie obecnej obsługi osiedla oraz rozważenie możliwości wyjścia naprzeciw zgłoszonym postulatom –  czytamy w interpelacji.

Radni proszą prezydenta Płocka o szybką interwencję w tej sprawie.

Duże utrudnienia na płockich drogach. Policja apeluje: Twórzmy korytarz życia!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 22

 1. Bob budowniczy says:

  Przedłużyć molo na Radziwie ?

 2. Brajan says:

  Radziwiaki dobrzy ludzie utopili suke w budzie

 3. Mieszczanin says:

  Siedział sobie Pan Bóg na skarpie i lepił ludzi. Co mu nie wyszlo to wyrzucał za wode..

 4. Zetu says:

  Kit tam z Radziwiakami ja czekam na to ocieplenie klimatu niech ich zaleje w cholere to tatarskie plemię.

 5. Kasia says:

  Jestem z Radziwia i nie widzę problemu. Wystarczy zlikwidować linię x2 bo nikt z niej nie korzysta a linia x7 kursuje bardzo często. Nie ma co narzekać. Może Ci co narzekają, niech pójdą do portu i będą pływać na drugą stronę Wisły, jeśli się z kimś dogadają. Najłatwiej szukać dziury w całym. A skarżą się z pewnością osoby starsze, bo Radziwie to stara dzielnica.

 6. Beti says:

  A jakby nie było drugiego mostu ?
  Kiedyś był pontonowy i wahadła i jakoś trzeba było dość radę.

 7. Maciek says:

  Gość podpuszcza a wy jak na zawołanie dajecie się wciągnąć w dyskusję
  A najbardziej mi zaimponował @Stef bo wyszło sporo słomy z butów i pewnie mieszkach w tych blokach z powodzi czyli twoje korzenie zostały na radziwiu ;), a ty wyrwany wsadzony w blokowisko i po 30-tu kilku latach nadal nie zaaklimatyzowałeś się w Płocku ;).
  ps: szkoda mi ludzi dojrzewających do miasta ale kiedyś trzeba wykonać remont i tyle… Pozdrawiam ludzi myślących

 8. Mieszkanka says:

  No niestety do Radziwia dostać się do pracy na godzinę 5 jest niemożliwe a o sobocie Nie mówiąc

 9. Mostostal says:

  Trzeci most dla Płocka ?

 10. Anonim says:

  lecz ręce na głowę już nie licz

 11. Obserwator z zoo says:

  Na radziwiu, życie płynie
  Przy mleczarni i w kominie.
  Dwa markety też działają,
  A autobusy zawracają :)

 12. Pocis says:

  Dajcie spokój to tylko radziwie czym się tu przejmować…… Czekam na komentarze i lajki

  • Anonim says:

   Do pocis to nie tylko Radziwie ale pasażerowie z Poplacina Soczewki Nowego Duninowa dojezdzajacy do pracy na godz 8 00 muszą jechać o 5 30 a nikt nie płaci za nadgodziny a powrót w godz szczytu 1godz 30 min

  • Stef says:

   Ale mi zaimponowales, jak na debila tyle literek wstukac z klawiatury. Tak na powaznie to na prawdę bawią cie takie wpisy? Siedzisz gdzieś na podolu pewnie zyjac zyciem prostaczka i z braku zajęć w wakacje piszesz bzdury. Nie napisze ze mi cie żal bo mi nie żal, tylko dlaczego zabierasz tlen mieszkamcom, zdechnij pod Auchanem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU