Burmistrz Gąbina spowodował kolizję. „Nie chciano nam pokazać wyników badania alkomatem”

REKLAMA

W niedzielne popołudnie otrzymaliśmy informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Dobrzykowie (gm. Gąbin). Według informacji od uczestników i świadków zdarzenia, burmistrz Gąbina, który wracał z pikniku sołeckiego, wyjechał z ulicy podporządkowanej i uderzył w jadący prawidłowo samochód. Jak się okazało, burmistrz wcześniej spożywał alkohol.

30 września przed godziną 16 otrzymaliśmy informację o kolizji, do której doszło w Dobrzykowie, w pobliżu kościoła.

– Burmistrz Gąbina spowodował wypadek samochodowy – napisał do nas czytelnik. – Skasował samochód, a pytanie o wynik jego badania alkomatem wywołało straszną nerwowość – stwierdził.

Od świadka zdarzenia dowiedzieliśmy się, że burmistrz od rana był na pikniku sołeckim, podczas którego spożywał nalewkę. – Zaraz po zderzeniu burmistrz zaczął odjeżdżać samochodem, pobiegłam więc za nim, otworzyłam drzwi, chciałam wyjąć kluczyki, ale nie było ich przy kierownicy. Krzyknął na mnie co ja robię, zadrapał mnie w rękę – relacjonuje kobieta, która była świadkiem kolizji.

PowiązaneTematy

Jak dodaje, policja w Gąbinie przeprowadziła badanie alkomatem, zadecydowano jednak o przeprowadzeniu ponownego badania, sprzętem policji z Płocka. – I tego wyniku nie chciano pokazać poszkodowanym – wyjaśniała.

Skontaktowaliśmy się też z jedną z osób uczestniczących w tym zdarzeniu. – Burmistrz siedzi w radiowozie, a ja z bratem chyba zaraz pojedziemy do szpitala, bo źle się czujemy – powiedziała nam uczestniczka kolizji. – Nie pokazano ani mnie, ani mojemu bratu, który kierował autem wyników badania – potwierdziła. – Usłyszeliśmy, że wynik pana burmistrza to nie jest informacja dla nas – dodała.

O sprawę zapytaliśmy rzecznika płockiej policji.

– Ostatecznie nie zakwalifikowano tego zdarzenia jako wypadku – potwierdził Krzysztof Piasek, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Kierujący peugeotem 55-latek z powiatu płockiego wymusił pierwszeństwo na oplu, kierowanym przez mieszkańca województwa świętokrzyskiego. Policjanci zbadali trzeźwość obu kierowców, okazało się, że kierowca peugeota był w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,3 promila. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, wykonali wszystkie czynności do wykroczenia. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie – zapewnił rzecznik.

REKLAMA

Komentarze 243

 1. Fuga says:

  Może ktoś z redakcji zainteresuje się jakby to nie wyglądało tuszowaniem sprawy.

  • Xyz says:

   Jedyne rozwiązanie to nagrywać to co tu się dzieje i do gazet, reporterzy telewizyjnych. Ktoś się w końcu zainteresuje bo na naszym podwórku nic nie zrobimy. Jest wiele spraw zamiecionych pod dywan które warto nagłośnić i wyjaśnić. To wszystko wyjdzie tylko ktoś nasi ruszyć ten beton.

  • Xyz says:

   Dobry sposób na uniknięcie kary. Do momentu wydania prawomocnego wyroku przez Sąd jest prawie bezkarny. Na tą chwilę kierując autem popełnia tylko wykroczenie zagrożone karą 500 zł. A żeby dostać ten mandat to musi się znaleźć zdesperowany policjant który odważy sięgo wystawić. Myślę że przy tych układach żaden policjant nie zaryzykuje swojej kariery. Znając opieszałość sądów to rozprawa będzie za pół roku a może za rok. Zasądzona kara przez sąd pewnie nie będzie duża (mały wynik alkoholu). Może pół roku zatrzymania prawa jazdy, liczone od momentu spowodowania kolizji po spożyciu. Okaże się że pan B już odbył karę jednocześnie kierując w tym czasie autem. Jeśli by kierował po wyroku sądu to wtedy popełnia przestępstwo zagrożone więzieniem, a tak jak teraz to jest bezkarny. Nasuwa się tylko pytanie jaka jest moralność tego człowieka. A prawo jazdy może mieć zatrzymane wirtualnie a sam plastik (chwilowo nie ważny) może nadal posiadać fizycznie w swoim portfelu. Porostu mógł nie oddać plastiku o go właśnie „zgubił”. Jedynie nagrywanie i sprawa do telewizji.

 2. Ciekawe co na to policja powie says:

  Odgrzewam kotleta ale taka sprawiedliwość panuje, że nie mogę przemilczeć. Ów pan dalej jeździ samochodem i uwaga dalej ma prawo jazdy. Tak trzymać głosujcie. Wasze prawo i sprawiedliwość. Zwykły Kowalski jeszcze z aresztu by nie wyszedł a takie coś……..

 3. Zainteresowany says:

  Tyle mówi się o tym, że panuje społeczne przyzwolenie na tego typu zachowanie!!! A jak ma nie być skoro osoby pokroju Pana Burmistrza (litości) dają taki przykład i jeszcze … naród twierdzi, ze swój chłop bo też pije. Niestety dopiero kiedy stanie się nieszczęście to przychodzi rozum do głowy. Pan Krzysztof już dawno się wypalił, ma manię prześladowczą i jest po prost przykładem przerostu formy nad treścią. „Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść… z godnością”

 4. mieszakaniec says:

  cała ta sprawa zaszkodzi wszystkim , czyli całej gminie, taki rozgłos nie jest nam wszystkim potrzebny

  • Ola says:

   Po wyborach p Burmistrz powinien dofinansować miejscową policję przy zakupie niezbędnego wyposażenia. A mianowicie przy zakupie alkomatu. Aby na przyszłość nie musieli przy tak prostej interwencji korzystać z pomocy kolegów z Płocka. Pewnie to będzie przegłosowane na pierwszym posiedzeniu nowej rady.

  • Ola says:

   Błąd który uczy pokory jest lepszy niż sukces który czyni aroganckim

   • Temida says:

    Niech mnie Pani nie rozsmiesza, to nie jest zwykły błąd, były nauczyciel, radny, Burmistrz wreszcie NIE JEZDZI POD WPŁYWEM ALKOHOLU. Tego nie można usprawiedliwiać ani tolerować. Każdy kto jedzie a wcześniej pił alkohol jest potencjalnym zagrożeniem dla NAS i dla NASZYCH DZIECI. Należy się za to kara, a w związku z tym że jest to osoba publicznego zaufania kara dwa razy większa.

  • Kibic says:

   Jestem odmiennego zdania. W tej gminie jest wiele dziwnych spraw które zostały zamiecione pod dywan. Aby nastała normalność trzeba je nagłośnić i wyjaśnić. Ruszyć wreszcie ten beton. Jedynym sposobem jest zainteresować ogólnopolskie media typu prasa, reportaże tv. Na lokalnym podwórku grupa wzajemnej adoracji ukręci łeb każdej niewygodnej sprawie.

 5. Bartek says:

  Burmistrz dobiera sobie osoby nie dobrze wykształcone tylko takie z którymi można pewnym sprawom ukreci łeb, wykształcenie tu nie jest potrzebne..

 6. Wyborca says:

  niech wygra lepszy, w wyborach mieszkańcy sami wybiorą

 7. Anonim says:

  Burmistrz nie rzadzi bo tam jest wazniejsza sekretarka

 8. antyowsik says:

  Burmistrz człowiek, który powinien dostać nagrodę w kategorii robienia z gęby cholewy..Wiecznie obiecuje, a nic nie daje. Myślę, że Neptun, był mniejszym lejwodą niż nasz włodarz. W dodatku człowiek uwielbiający, wazelinę i słodkości po czym zaległy się straszne owsiki, których wyleczyć nie chce.. Otacza się bandą by nikogo nie urazić mniej inteligentnych i bystrych od siebie..ba …ale to wszystko po to, by lepiej rządzić miernoctwem i by zastraszyc wszystkich dookoła, że jak podskakiwać będą to nici z pracy… I na tym polega sukces włodarza ludzie zastraszeni = wygrane wybory…..

 9. CZesio says:

  Tak czytam wasze komentarze o klice i kolesiostwie i dinozaurach w gminie i wniosek jeden 21 to najlepszy czas żeby to zakończyć. Przemowcie ludziom wokół was do rozsądku powiedzcie kto nas reprezentuje to wstyd na okolice. Czas na dobre zmiany, i trzeźwo myślącego burmistrza 😉

  • ABC says:

   Czas komentarzy zakończony. Jury w składzie ja, ja i ja przyznaje statuetkę w konkursie na najlepszy komentarz. Otrzymuje ją
   „W uwielbieniu” 3 dni temu za kom:
   „Umniejszanie zasług p Burmistrza powinno być karane publiczną hłostą wykonaną przez radnego Z w parku na szachownicy”. Gratulujemy i polecamy pisać teksty dla kabaretów, bo inteligencja twórcza oj- ogromna.

   • Jarek says:

    Zajrzałem dzisiaj na oświadczenia majatkowe. To mnie tak zdołowało, że tydzień będę o tym myślał. Sekretarz ok. 100.000 rocznie, Kier. Szkoły Muzycznej ok 170.000 rocznie. Pracownicy – nie będę już wyliczał, niby kierownicy wydziałów. A ja za 2.500 miesiecznie zasuwam aż piszczy. Mam wyższe wykształcenie. Nie dziwię się, że wszyscy prą na stołki. Ale te pensje to już przegięcie. Za co? Za jaką ciężką pracę?