REKLAMA

Burmistrz Gąbina spowodował kolizję. „Nie chciano nam pokazać wyników badania alkomatem”

REKLAMA

W niedzielne popołudnie otrzymaliśmy informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Dobrzykowie (gm. Gąbin). Według informacji od uczestników i świadków zdarzenia, burmistrz Gąbina, który wracał z pikniku sołeckiego, wyjechał z ulicy podporządkowanej i uderzył w jadący prawidłowo samochód. Jak się okazało, burmistrz wcześniej spożywał alkohol.

30 września przed godziną 16 otrzymaliśmy informację o kolizji, do której doszło w Dobrzykowie, w pobliżu kościoła.

– Burmistrz Gąbina spowodował wypadek samochodowy – napisał do nas czytelnik. – Skasował samochód, a pytanie o wynik jego badania alkomatem wywołało straszną nerwowość – stwierdził.

Od świadka zdarzenia dowiedzieliśmy się, że burmistrz od rana był na pikniku sołeckim, podczas którego spożywał nalewkę. – Zaraz po zderzeniu burmistrz zaczął odjeżdżać samochodem, pobiegłam więc za nim, otworzyłam drzwi, chciałam wyjąć kluczyki, ale nie było ich przy kierownicy. Krzyknął na mnie co ja robię, zadrapał mnie w rękę – relacjonuje kobieta, która była świadkiem kolizji.

PowiązaneTematy

Jak dodaje, policja w Gąbinie przeprowadziła badanie alkomatem, zadecydowano jednak o przeprowadzeniu ponownego badania, sprzętem policji z Płocka. – I tego wyniku nie chciano pokazać poszkodowanym – wyjaśniała.Skontaktowaliśmy się też z jedną z osób uczestniczących w tym zdarzeniu. – Burmistrz siedzi w radiowozie, a ja z bratem chyba zaraz pojedziemy do szpitala, bo źle się czujemy – powiedziała nam uczestniczka kolizji. – Nie pokazano ani mnie, ani mojemu bratu, który kierował autem wyników badania – potwierdziła. – Usłyszeliśmy, że wynik pana burmistrza to nie jest informacja dla nas – dodała.

O sprawę zapytaliśmy rzecznika płockiej policji.

– Ostatecznie nie zakwalifikowano tego zdarzenia jako wypadku – potwierdził Krzysztof Piasek, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Kierujący peugeotem 55-latek z powiatu płockiego wymusił pierwszeństwo na oplu, kierowanym przez mieszkańca województwa świętokrzyskiego. Policjanci zbadali trzeźwość obu kierowców, okazało się, że kierowca peugeota był w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,3 promila. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, wykonali wszystkie czynności do wykroczenia. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie – zapewnił rzecznik.