REKLAMA

REKLAMA

Budżet obywatelski. Kolejne propozycje zaakceptowane

REKLAMA

Ratusz zaakceptował kolejne projekty, które zostały zaproponowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. W sumie, pozytywną weryfikację formalno-prawną przeszło już jedenaście projektów.

Przeczytajrównież

Budżet obywatelski to inicjatywa, która w Płocku rozpoczęła się w zeszłym roku. Polega ona na tym, że mieszkańcy zgłaszają własne projekty, które mają szansę być zrealizowane. W pierwszej edycji specjalna komisja złożona z urzędników ratusza i dziennikarzy wybrała dziesięć projektów spośród 55 pozytywnie zweryfikowanych. Zwycięska dziesiątka została poddana pod głosowanie mieszkańców, którzy wybrali sześć zwycięskich projektów.

Reklama. Przewiń aby czytać dalej.

Urząd miasta zaczyna weryfikować projekty do Budżetu Obywatelskiego, które płocczanie mogą jeszcze składać do poniedziałku, 23 września. Zaakceptowanych zostało już jedenaście propozycji, spośród których to mieszkańcy Płocka podczas głosowania będą wybierać te zwycięskie.

Najnowsze zaakceptowane projekty to:

Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Dobrzyńskiej i Zglenickiego
Pomysłodawcami projektu są Inez i Piotr Gryszpanowicz
Koszt projektu według jego autorów to 1 500 000 zł

Skrzyżowanie ul. Dobrzyńskiej i Zglenickiego jest pierwszym skrzyżowaniem dla wjeżdżających od strony Lipna, a jednocześnie ostatnim dla wyjeżdżających z naszego miasta.




Jak tłumaczą twórcy projektu, skrzyżowanie to jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym z uwagi na fakt, iż właśnie z niego korzystają pracownicy jadący m.in. do Orlenu czy PPPT. Skrzyżowanie to jest całkowicie niewydajne, powoduje bardzo duże spowolnienie ruchu w jego okolicach, a co za tym idzie – duże korki. Jednocześnie jest na nim bardzo niebezpiecznie. Od kilku lat planowana jest budowa obwodnicy, w ramach której to skrzyżowanie miało być przebudowane. Niestety budowa obwodnicy to na dziś plan na najbliższe lata. Lekiem na to mogłaby być budowa dużego ronda – ronda, które oczywiście przewidywałoby już budowę obwodnicy, ale mogłoby działać spokojnie do czasu jej budowy w obecnej konfiguracji.

Montaż sekundników dla pieszych (ul. Mickiewicza)
Pomysłodawcą jest Roman Jaskulski
Koszt projektu według jego autora to 40 000 zł

Opis projektu: zamontowanie dwudziestu sekundników przy sygnalizatorach dla pieszych na trzech skrzyżowaniach ul. Mickiewicza z ul. Bielską (4 sztuki), ul. Obrońców Westerplatte (8 sztuk) oraz ulicą Kochanowskiego (8 sztuk).

Płocka Magistrala Rowerowa
Pomysłodawcami są Joanna i Konrad Kozłowscy
Koszt projektu według jego autorów to 4 400 000 zł

Opis projektu: Płocka Magistrala Rowerowa to projekt budowy drogi rowerowej o nawierzchni asfaltowej wzdłuż głównej osi komunikacyjnej Płocka o długości około 11 km. Magistrala rowerowa ma na celu skomunikować wszystkie płockie osiedla leżące wzdłuż osi ulic Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Jachowicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska – Zglenickiego z wykorzystaniem i przyłączeniem do już istniejącej infrastruktury rowerowej.

REKLAMA

Inni czytali również

Kolejny

Komentarze 2

  1. Timmy says:

    Sekundniki dla pieszych? Lekko bez sensu.

    • Jeremiasz says:

      Pewnie po to żeby zdążyli pierwszy bieg wrzucić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU