Budżet Obywatelski – Flow Park

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jednym z projektów zgłoszonych i zakwalifikowanych do Budżetu Obywatelskiego jest powstanie „Flow Park”, czyli obiektu przystosowanego do treningów parkour, street workout i cross fit. Głosować można przez Internet, sms-owo albo, już w najbliższą sobotę, w Galerii Wisła.

Parkour to formy aktywności fizycznej, polegającej na efektywnym, użytecznym i bezpiecznym przemieszczaniu się po dowolnym terenie, street workout – aktywność fizyczna, polegająca na wykonywaniu ćwiczeń kalistenicznych, tzn. z obciążeniem własnego ciała, natomiast cross fit to trening wytrzymałościowo-siłowy, którego celem jest uzyskanie lepszej sprawności fizycznej całego organizmu. Właśnie te dyscypliny można będzie trenować na Flow Parku, o którego powstanie wnioskują pomysłodawcy.

– Obecnie brakuje profesjonalnych miejsc do treningów, zwłaszcza w okresie zimy oraz niesprzyjających warunków pogodowych dla osób zajmujących się ww. dyscyplinami sportowymi – mówi Adrian Fabrykiewicz, jeden z inicjatorów projektu. – Wszystkie te aktywności fizyczne bardzo dynamicznie rozwijają się i zyskują coraz więcej sympatyków. Obiekt ten byłby bezpieczny do treningów oraz dla osób stawiających swoje pierwsze kroki. „Flow Park” byłby stworzony przez osoby czynnie uprawiające te sporty i odpowiednio dostosowany do ich potrzeb, a nie jak było do tej pory, że miłośnicy sportu dostosowywali się do istniejącego miejsca – argumentuje.

Zgodnie z projektem, obiekt mógłby powstać w pobliżu planowanego Centrum Sportów Ekstremalnych, który w pierwszym etapie zakładał budowę toru typu pumptrack oraz płaskiego betonowego toru (na marginesie – kolejny przetarg na tę inwestycję nie ma szczęścia, kolejny raz oferenci złożyli wyższą kwotę niż przewidział ratusz…).

flow_park– Charakter „Flow Parku” idealnie wpisuje się w założenie terenu, przeznaczonego do uprawiania sportów ekstremalnych i umożliwi rozwój tego miejsca o nowe obiekty przeznaczone do użytku dla każdej grupy wiekowej.Projekt zakłada również budowę zadaszenia typu wiata lub inna forma, która będzie umożliwiała wykonywanie treningu w trudnych warunkach pogodowych – wymienia Adrian Fabrykiewicz.

Na miejscu mają znajdować się przeszkody, barierki i poręcze pokryte proszkową farbą, wykonane z połączonych ze sobą rur aluminiowych i płyt ze sklejki laminowanej, a także murki betonowe. Podłoże do street workout i cfossfit (ok. 100 m2) wyłożone ma być żwirem, a teren do parkur – pianką poliuretanową typu „Samba (ok. 295 m2).

Jak tłumaczy pomysłodawca „Flow Parku”, to miejsce służyłoby wszystkim zainteresowanym rozwojem swej sprawności fizycznej. – Dzięki temu obiektowi więcej osób zainteresowałoby się tymi dyscyplinami sportu i być może chciałyby spróbować w nich swoich sił. Obiekt miałby również funkcję wychowawczą polegającą na eliminowaniu patologii wśród młodzieży, m.in. uwalnianie młodych ludzi od wszelkich nałogów. Kolejna funkcja to zwiększenie sprawności, wzrost umiejętności osób trenujących te dyscypliny sportu – przekonuje Adrian Fabrykiewicz.

Na ten projekt możecie zagłosować na przykład jutro, 1 października, w Galerii Wisła, w godzinach 9-18, na specjalnym stanowisku Urzędu Miasta. Możecie też wysłać SMS o treści: BOP5.PESEL.imię i nazwisko.37 na numer: 886-786-379. Oddać głos można tylko raz z jednego numeru. Aby wziąć udział w głosowaniu, trzeba mieć ukończone 16 lat.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji