Blitzkrieg płockich zawodników taekwondo na niemieckim turnieju

Istnego blitzkriegu dokonali zawodnicy płockiego klubu LKS „Puncher” na turnieju Pomerania Open w Niemczech. Młodzi ludzie wywalczyli 2 złote i 1 srebrny medal. Wszystkie swoje finałowe walki zakończyli przed czasem.

Trójka zawodników z płockiego klubu LKS „Puncher” Płock w dniach 28-29 lutego wzięła udział w międzynarodowym turnieju w Taekwondo Olimpijskim WT, Pomerania Open Episode XIII (odpowiednik rywalizacji w randze Pucharu Polski). Zawody odbyły się na terenie Niemiec w miejscowości Ahlbeck.

Współzawodnictwo odbywało się w kategoriach wiekowych: dzieci 8-9 lat, młodzików 10-11 lat, kadetów (juniorów młodszych) 12-14 lat, juniorów 15-17 lat i seniorów. Zawodnicy rywalizowali na czterech matach jednocześnie.

Do turnieju łącznie zgłosiło się ponad 200 uczestników, reprezentujących 20 klubów z Niemiec, Polski, a nawet Białorusi. Płocki klub LKS „Puncher” reprezentowali: młodziczka Alicja Pekról kat. wag. -44kg, kadetka Weronika Pekról kat. wag. -44kg i kadet Mateusz Kołodziejczyk kat. wag. -65kg.

Wszyscy zawodnicy rywalizowali w konkurencji walk kyorugi. Młodzicy, w celu ograniczenia kontaktu twarzy z nogą, podczas technik nożnych walczyli w kaskach z plastikową osłoną twarzy. Kadeci, juniorzy i seniorzy rywalizowali w pełnym kontakcie w kaskach bez osłony.

Weronika i jej młodsza siostra Alicja zajęły 1. miejsca, zdobywając złote medale. Obie płockie zawodniczki swoje finałowe walki wygrały przed czasem.

Weronika wygrała w trzeciej i ostatniej rundzie przed upływem regulaminowego czasu, poprzez przewagę techniczną w wysokości 25 punktów. Alicja wygrała już w pierwszej rundzie, po trzech skutecznych technikach nożnych na głowę przeciwniczki. Zmusiło to trenera rywalki płocczanki do rzucenia ręcznika i poddania walki.

Mateusz zajął drugie miejsce, zdobywając srebrny medal. W jego przypadku walka półfinałowa zakończyła się również przed czasem, poprzez walkower oddany płocczaninowi.

Warte zauważenia jest, że Weronika, pierwszoroczna kadetka, miesiąc temu została powołana do Kadry Mazowsza. Zarówno Weronika, jak i Mateusz tydzień temu zakończyli udział w zgrupowaniu Kadry Mazowsza, w którym uczestniczyli w drugim tygodniu ferii.