Biskup Płocki odwołał proboszcza. Za czyny niemoralne

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Biskup Płocki Piotr Libera odwołał proboszcza parafii Szreńsk (woj. mazowieckie) za “czyny niemoralne z osobą nieletnią”. Proboszcz sam zgłosił się do biskupa.

Jak poinformowała w komunikacie prasowym rzeczniczka Kurii Diecezjalnej Płockiej, dr Elżbieta Grzybowska, 21 czerwca br. Biskup Płocki odwołał z urzędu dotychczasowego proboszcza parafii Szreńsk i zawiesił go we wszystkich funkcjach duszpasterskich. Stało się tak po tym, jak proboszcz zgłosił się do biskupa i przyznał się do czynów niemoralnych z osoba niepełnoletnią.

– W konsekwencji duchowny ten został zobowiązany do niezwłocznego opuszczenia parafii oraz otrzymał zakaz kontaktów z osobami niepełnoletnimi – informuje rzeczniczka Kurii. – Skierowany został do miejsca odosobnienia – dodaje Elżbieta Grzybowska.

Biskup, po otrzymaniu informacji od proboszcza, spotkał się z rodzicami i ich dzieckiem (w komunikacie nie ujawniono, czy chodzi o czyny hetero- czy homoseksualne). – W trakcie rozmowy zostali oni przeproszeni za doznaną krzywdę. Otrzymali zapewnienie o pełnej współpracy w rozwiązaniu tej bolesnej sprawy. Rodzina przyjęła zaproponowaną pomoc prawną i psychologiczną – czytamy w komunikacie prasowym.

Rodzice zdecydowali, że skierują sprawę do prokuratury, dlatego też została zawieszona procedura kościelna.

– Wyrażamy głęboki żal z powodu zaistniałego zgorszenia i wyrządzone zło. Otaczamy modlitwą wiernych parafii Szreńsk i wszystkich, których ta sprawa dotknęła – podsumowuje dr Elżbieta Grzybowska, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej Płockiej.

 

Podziel się:

1 komentarz

  1. obserwator na

    “Rodzice zdecydowali, że skierują sprawę do prokuratury, dlatego też została zawieszona procedura kościelna.”
    Jaka procedura? Czy należy to rozumieć tak, że kościelna pomoc prawna i psychologiczna była oferowana pod warunkiem, że rodzice nie zgłoszą się ze sprawą do prokuratury? Tak to zabrzmiało (i nie byłby to ewenement w polskich warunkach).

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji