REKLAMA

Biegali i jechali rowerem po leśnych wydmach [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

Po raz trzeci miłośnicy biegania i jazdy na rowerze mogli wziąć udział w duathlonie, organizowanym na terenie Nowego Duninowa. Cross Duathlon Leśne Wydmy już na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych.

4 maja w Nowym Duninowie spotkali się uczestnicy III Cross Duathlon Leśne Wydmy. Najpierw wystartowały dzieci ze szkół podstawowych, które pobiegły na dystansie 400 metrów (organizatorzy skrócili dystans ze względu na sporą ilość małych dzieci). O godzinie 11 wystartował wyścig główny.

Zawodnicy nie mieli lekko – pogoda była kapryśna, a oni musieli najpierw pobiec na dystansie 6 km na terenie parku, później aż 25 km przejechać na rowerze, by na końcu dobiec do mety po wykonaniu 2,5 km.

– Do tegorocznej edycji zgłosiło się stu zawodników, widać, że impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem – powiedział nam Krzysztof Tomiński, współorganizator wydarzenia. – W biegu dla dzieci wystartowało około 30 uczestników, co – biorąc pod uwagę długi weekend i niezbyt sprzyjającą pogodę – jest niezłym osiągnięciem – dodał.

Jak wyjaśniał, wyścig główny nie jest prosty. – Jest to połączenie dwóch dyscyplin, a wiadomo, że większość z nas uprawia albo bieganie, albo jazdę na rowerze. Duathlon wymaga lepszej kondycji i lepszego przygotowania – tłumaczył Krzysztof Tomiński, który sam jest biegaczem.

Dlaczego wydarzenie odbywa się akurat na terenie Nowego Duninowa? – Mamy tu dobrą infrastrukturę, blisko jest szkoła, jest park, w którym są ścieżki i można bez problemu przeprowadzić trasę biegową. Nowy Duninów położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, gdzie mamy niezliczoną ilość ścieżek i mogliśmy dzięki temu wytyczyć atrakcyjną, interwałową trasę rowerową. Bliskość Płocka i Włocławka pozwala natomiast liczyć na to, że zawodnicy przyjadą również z terenu województw mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego czy łódzkiego – argumentował współorganizator wydarzenia.

Czy będą kolejne edycje Cross Duathlonu? – Mam nadzieję, że tak, choć wszystko zależy od sponsorów i siły oraz wytrwałości organizatorów, czyli Płockiego Towarzystwa Triathlonu, Urzędu Gminy Nowy Duninów, Straży Pożarnej, Lasów Państwowych. Ci wszyscy ludzie wykonali ogromną pracę, by ta impreza mogła się odbyć. Mamy nadzieję, że będziemy mogli się poszczycić coraz większą frekwencją na kolejnych edycjach Cross Duathlonu – podsumował Krzysztof Tomiński.

Sponsorem głównym wydarzenia był PKN ORLEN. PetroNews był patronem medialnym Cross Duathlon Leśne Wydmy.

WYNIKI

Chłopcy do 10 lat
1. Igor Sztenderewicz, Włocławek
2. Wojciech Zgorzelski, Gniezno
3. Adam Piętka

Dziewczynki do 10 lat
1. Karina Szymańska, Nowy Duninów
2. Magdalena Kęsicka, Karolewo
3. Nikola Kotwicka, Skoki Małe

Chłopcy powyżej 10 lat
1. Antoni Olszewski, Płock
2. Jakub Sibiński, Płock
3. Jakub Tomiński, Brzezinna GóraDziewczynki powyżej 10 lat
1. Kornelia Sztenderewicz, Włocławek
2. Hanna Zgorzelska, Gniezno
3. Karolina Ślebocka, Biała

W klasyfikacji generalnej wyścigu głównego zwyciężyli:
1. Andrzej Piętka, PTT Delta Gostynin
2. Michał Lech, AM Cycling Team Warszawa
3. Maciej Bukowy, BCTP, Lskk Bełchatów

Wśród pań najlepsze były:
1. Katarzyna Krzeszewska, Active Runners Płock
2. Aneta Turalska, Biegaj z Dymkiem, Sierpc
3. Monika Brulińska, Płocki Klub Kolarski, Płock.

Pełne wyniki znajdziecie na foxter-sport.pl.

A tak wyglądały poprzednie edycje tej imprezy.

Pierwszy duathlon w Nowym Duninowie za nami

Sportowa impreza w Nowym Duninowie

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Roman z radziwia says:

    Ilu panów jest nafaszer9wanych jak konie wyścigowe pluje was smiecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU