Bieg “Razem dla autyzmu” – ten wyścig wygrają wszyscy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

2 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Autyzmu. Teraz jest okazja, by okazać wsparcie podczas biegu charytatywnego “Razem dla autyzmu”, który odbędzie się w niedzielę. Zebrane dzięki niemu pieniądze zostaną przeznaczone na organizację turnusu terapeutyczno-integracyjnego.

8 kwietnia o godzinie 9 w Radotkach odbędzie się bieg “Razem dla autyzmu”. Trasa liczy sobie 5 km, jednak nie ma czego się obawiać, w tym wyścigu wygrywa każdy uczestnik. Przede wszystkim jednak wygrywają osoby z autyzmem, bo to dla nich przeznaczone będą wszystkie środki zebrane dzięki wydarzeniu. Organizatorzy przeznaczą pieniądze ze sprzedaży pakietów startowych na organizację turnusu terapeutyczno-integracyjnego.

– Chcemy poprzez ten bieg zwrócić uwagę na nas i nasze dzieci, chcemy wyjść z czterech kątów i pokazać, że jesteśmy i mamy takie same prawa. Po naszych dzieciach nie widać na pierwszy rzut oka tego schorzenia, ale ich specyficzne zachowanie nierzadko wzbudza negatywne emocje. Chcemy to zmienić i uświadomić społeczeństwu, na czym polega autyzm – opowiadają organizatorzy.

Jak wspomnieliśmy, bieg odbędzie się w Radotkach (gm. Brudzeń Duży), na obszarze Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Poza biegiem dla dorosłych, odbędzie się również “Bieg krasnala” na dystansie 100 metrów, który jest skierowany do najmłodszych biegaczy.

Miejsc w wyścigu głównym pozostało już tylko 68, udział kosztuje jedynie 40 zł. Zapisać się można na tej stronie, natomiast po więcej informacji warto zajrzeć na profil facebookowy “Razem dla autyzmu Płock“. Udział w “Biegu krasnala” jest bezpłatny.

Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymają pamiątkowe medale, każdy więc wygrywa. Podczas wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Wszyscy młodzi ludzie startujący w “Biegu krasnala” dostaną medale i upominki. Na koniec wydarzenia w niebo poleci chmura niebieskich balonów (niebieski to kolor symbolizujący solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem), a na uczestników będzie czekało ognisko i grochówka.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji