Bieg na niebiesko – specjalnie dla autyzmu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W urokliwym krajobrazie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego odbywać się będzie III Bieg Charytatywny „Razem dla Autyzmu”. Ponownie uczestnicy będą mogli pomóc w podniesieniu świadomości społecznej na czym polega ta choroba, której na pierwszy rzut oka nie widać.

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu, której charakterystycznym motywem jest kolor niebieski i podświetlanie budynków na niebiesko. Z tej okazji ponownie odbędzie się bieg “Razem dla autyzmu”, tym razem jednak zlokalizowany w Radotkach (gm. Brudzeń Duży), na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego.

– Chcemy poprzez ten bieg zwrócić uwagę na nas i nasze dzieci, chcemy wyjść z czterech kątów i pokazać, że jesteśmy i mamy takie same prawa – tłumaczą organizatorki wydarzenia z Klubu Rodziców Dzieci z Autyzmem w Płocku. – Po naszych dzieciach nie widać na pierwszy rzut oka tego schorzenia, ale ich specyficzne zachowanie nierzadko wzbudza negatywne emocje. Chcemy to zmienić i uświadomić społeczeństwu, na czym polega autyzm – wyjaśniają.

A jest to ważny problem, ponieważ autystyków i osób ze spektrum autyzmu (Zespołem Aspergera) jest coraz więcej. Obecnie płocki klub liczy już ponad 20 rodzin.

W biegu „Razem dla Autyzmu” mogą uczestniczyć zarówno zdrowi, jak i chorzy, bez względu na wiek czy płeć. Główna trasa, prowadząca przez las, będzie liczyć 5 km. W biegu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat – limit to 250 osób. Zaplanowano również tzw. bieg krasnala, dla dzieci, na trasie liczącej 100 m. W żadnym z tych biegów nie chodzi o wyniki i rywalizację.

Zapisy już ruszyły, potrwają do 7 kwietnia. Zarejestrować się i opłacić bieg główny (40 zł) można za pośrednictwem strony foxter-sport.pl. Bieg krasnala jest bezpłatny. Środki zebrane za uczestnictwo w biegu będą przeznaczone na turnus terapeutyczno-integracyjny. Wszystkie szczegóły dostępne są na facebookowym profilu wydarzenia: III Bieg Charytatywny „Razem Dla Autyzmu” Płock.

Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, a na mecie – medal. Na miejscu będzie stoisko informacyjne, nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, a każde dziecko, które wystartuje w biegu krasnala, dostanie medal i upominki. Zwieńczeniem biegu „Razem dla Autyzmu” będzie wypuszczenie w niebo mnóstwa niebieskich balonów (niebieski to kolor symbolizujący solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem), a także ognisko i pyszna grochówka.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji