REKLAMA

Bezpieczna droga do przedszkola

REKLAMA

Rozstrzygnięto już konkurs „Bezpieczna droga do przedszkola”, w którym brały udział dzieci od 5. do 7. roku życia. W trakcie finału uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 wystawili przedstawienie, a zaproszeni goście opowiadali, jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola.

Konkurs dla przedszkolaków był organizowany dla placówek na terenie Płocka, mogły wziąć w nim udział dzieci w wieku 5-7 lat. Tematyka dotyczyła bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i taki też był temat pracy plastycznej, która mogła być wykonana dowolną techniką. Dzieci na wykonanie prac miały czas od marca do końca kwietnia. Łącznie wpłynęło ponad 80 prac.

Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, którego podczas finału, 29 maja, reprezentował dyrektor płockiej delegatury, Tomasz Kominek.

Ze wszystkich nadesłanych prac, komisja wybrała po trzy najlepsze prace z każdej grupy wiekowej. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwali Milena Marciniak oraz Jakub Sołtysiak.

W kategorii 5-latków wygrali:

  • 1. miejsce Małgorzata Salak, Miejskie Przedszkole nr 3
  • 2. miejsce Maja Kraszewska, Miejskie Przedszkole nr 3
  • 3. miejsce Wiktoria Jankowska, Miejskie Przedszkole nr 6.

W kategorii 6-7 latków:  • 1. miejsce Aleksandra Klaus, Miejskie Przedszkole nr 3
  • 2. miejsce Karina Gozdanek, Miejskie Przedszkole nr 16
  • 3. miejsce Alicja Gapińska, Miejskie Przedszkole nr 1.

Podczas uroczystości wręczenia nagród, dyrektor Tomasz Kominek przypomniał młodym ludziom o tym, jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie gdy poruszają się nocą po nieoświetlonej drodze. Zwrócił również uwagę, by dzieci same zapinały pasy podczas jazdy samochodem i przypominały swoim rodzicom o zapinaniu pasów.

Temat bezpieczeństwa na drogach wydaje się wyjątkowo istotny, szczególnie po ostatnich wydarzeniach. W miniony weekend nierozsądny kierowca potrącił dwójkę dzieci podczas próby ominięcia samochodu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Wygląda na to, że dzieci mają większą, niż dorośli świadomość tego, jak bezpiecznie poruszać się po drogach – niejednokrotnie dotyczy to nawet kierowców z wieloletnim stażem za kółkiem.

Dzieci potrącone na pasach na ulicy Wyszogrodzkiej w Płocku

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU