Będzie nowszy Płock w Street View

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google od kilku lat udostępnia w swoich mapach usługę Street View, dzięki której możemy zobaczyć jak wygląda świat. No, przynajmniej część świata. Płock również znalazł się na panoramicznych mapach, które teraz służą jako historyczne – możemy zobaczyć, jak zmieniło się nasze miasto od 2013 roku. Wkrótce jednak samochód Google Street View ponownie spotkamy w Płocku.

Funkcja Google Maps i Google Earth zapewnia panoramiczne widoki z poziomu ulicy, pozwala też użytkownikom na wyświetlanie wybranych części świata. Pierwsze jej uruchomienie miało miejsce 25 maja 2007 r. w pięciu amerykańskich miastach.

Fot. Google.pl

Już rok później, w lipcu 2008 roku, na Street View pojawiły się kolejne etapy wyścigu Tour de France. W sierpniu 2008 roku dołączyły zdjęcia Japonii i Australii oraz w późniejszym okresie – Nowej Zelandii. Od października 2008 dostępne są cztery miasta hiszpańskie i cztery miasta włoskie. W 2009 roku dołączyły większe miasta w Wielkiej Brytanii i Holandii, Szwajcarii i kilku miast w Portugalii, osiem miast w Czechach, a także wielu miejsc w następujących krajach: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Czechy, Francja, Włochy, Meksyk, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Szwajcaria, Kanada, Japonia, Tajwan, Singapur, Australia i Nowa Zelandia.

Już od maja, samochód Google Street View pojawi się także w Polsce. Na trasie auta, które od maja do października br. będzie jeździło po naszym kraju, znalazły się takie miasta, jak: Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Lublin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Kraków, Tarnów, Warszawa, Radom, Płock, Opole, Rzeszów, Białystok, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Kielce, Olsztyn, Elbląg, Poznań, Kalisz.

W Google zaznaczają jednak, że ze względu na czynniki od nich niezależne (pogoda, remonty dróg itp.) może się zdarzyć, że samochody nie będą jeździć lub że nastąpią niewielkie zmiany harmonogramu.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji