REKLAMA

Będą miliony na remonty dróg Mazowsza

REKLAMA

Ponad 4,2 mln złotych trafi do powiatów płockiego, gostynińskiego, sierpeckiego, sochaczewskiego i żyrardowskiego na inwestycje drogowe. Środki te mają zostać przeznaczone na zmodernizowanie lub wybudowanie dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Pieniądze, które trafią do okolicznych powiatów, to część większego projektu. W sumie na całym Mazowszu zostanie dofinansowanych 289 takich zadań o łącznej wartości 30 mln zł. Inwestycje te mają zapewnić przede wszystkim dogodny dojazd do pól i gospodarstw rolnych dla rolników i mieszkańców terenów wiejskich.

– Problem drogowy jest problemem cywilizacyjnym – przyznał podczas konferencji prasowej Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. – Na Mazowszu mamy 40 tys. dróg. To prawie równik. Oczywiście w każdej gminie z ich ilością bywa różnie, ale rzadko która gmina ma mniej niż 100 km. Cały czas przeznaczamy środki na to, by infrastruktura drogowa w województwie mazowieckim się poprawiała – dodał marszałek.

Do Płocka przyjechali przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych z powiatów płockiego, gostynińskiego, sierpeckiego, żyrardowskiego i sochaczewskiego, którzy podpisali umowy dotacyjne.

PowiązaneTematy

– Cieszę się, że zarząd województwa rozumie potrzeby gmin i powiatów – chwalił Adam Orliński, radny sejmiku mazowieckiego. – Na drogi na Mazowszu wydajemy ogromne środki, w tym na drogi gminne i powiatowe – przekonywał podczas konferencji.

Samorządowcy zrealizują w sumie 43 inwestycje drogowe za łącznie ponad 4,2 mln złotych. Wśród nich jest m.in.:

  • modernizacja drogi powiatowej Męczenino-Woźniki-Czerniewo-Staroźreby o długości ponad 2 km w powiecie płockim,
  • przebudowa drogi gminnej Pęszyno-Umienino w Bielsku,
  • budowa drogi gminnej w Wykowie
  • rozbudowa drogi powiatowej na odcinku od zjazdu do Bakomy do skrzyżowania z drogą gminną w powiecie sochaczewskim.