Barok w Muzeum i wielka gala operowo-operetkowa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocka Orkiestra Symfoniczna już niebawem przeniesie nas do przepięknej ery baroku. Będziemy mogli również posłuchać najpiękniejszych arii oraz duetów z oper i operetek, a to wszystko za sprawą Wielkiej Gali.

Już 17 marca o godz. 19 będziemy mogli usłyszeć “Barok w Muzeum” w wykonaniu Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Tym razem koncert odbędzie się w Muzeum Mazowieckim w Płocku, a podczas niego gościnnie na klawesynie wystąpi Ewa Rzetecka-Niewiadomska.

Ewa Rzetecka, fot. Płocka Orkiestra Symfoniczna

Ewa Rzetecka-Niewiadomska w 2014 r. zdobyła tytuł Maestro al Cembalo w klasie
prof. Leonardo Garcia Alarcon w Konserwatorium genewskim i nagrodę specjalną Groux-Extermann
za wystawienie opery John Blow „Venus and Adonis” . Odbyła kursy mistrzowskie u wybitnych klawesynistów, takich jak: Władysław Kłosiewicz (Polska), Ketil Haugsand (Norwegia, Portugalia), Pierre Hantai (Francja), George Kiss (Szwajcaria, Włochy), Luca Skandali (Włochy), Liuwe Tamminga (Włochy), Ton Koopman (Holandia). Koncertowała solowo jako klawesynistka i organistka, kameralnie i w orkiestrach, w Polsce i za granicą.

Regularnie współpracuje z zespołem Atelier Baroque de l’Orchestre de la Suisse Romande , w duecie z flecistą Carlo Jansem jako zespół Duo impetuoso i barytonem Hubertem Niewiadomskim tworząc Duo Polonais. Współpracowała wielokrotnie z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. W 2009 roku nagrała płytę “Barok w Europie” wraz z flecistką Joanną Woszczyk- Garbacz, natomiast w 2011 roku muzykę do sonetów Andrzeja Żarneckiego. Po uzyskaniu tytułu doktora, pracuje jako adiunkt w łódzkiej Akademii Muzycznej.

24 marca natomiast muzyka Płockiej Orkiestry Symfonicznej przeniesie nas na Wielką Galę operowo-operetkową z najpiękniejszymi ariami oraz duetami z oper i operetek Berlioza, Bizeta, Pucciniego, Sorozábala, Lehára czy Kálmána. Koncert odbędzie się o godz 19 w Sali Koncertowej przy ul. Kolegialnej 23.

Jako sopran wystąpi Katarzyna Trylnik, jako tenora zobaczymy i usłyszymy Adama Zdunikowskiego, a towarzyszyć im będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.

Koncert jest częścią obchodów 40. jubileuszowego sezonu artystycznego Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji