Babcia policjanta wyprosiła fałszywego zięcia. “I kto teraz jest frajerem leszczu?”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policjanci od kilku lat nagłaśniają oszustwa, jakich dokonują na starszych osobach złodzieje. Po wielu akcjach medialnych, seniorzy nie dają się już tak łatwo nabrać. Przykładem niech będzie chociażby ostatni przypadek z Gostynina, gdzie babcia policjanta stanowczo wyprosiła oszusta z domu i powiadomiła o sprawie policję. Pomóc w tym może dodatkowo spot, który wyprodukowała elbląska policja. Niekonwencjonalny spot, dodajmy.

9 listopada w Gostyninie do 96-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, podający się za jej zięcia. Poinformował, że wraz ze swoją żoną spowodowali wypadek, w związku z czym potrzebuje kilkudziesięciu tysięcy złotych na „załatwienie” sprawy.

Starsza pani, uprzedzona o takich sytuacjach przez swojego syna – policjanta, od razu zorientowała się, że może mieć do czynienia z oszustwem i rozłączyła się. Uparty naciągacz – młody mężczyzna – i tak przyszedł jednak po kilkunastu minutach przed jej dom oświadczając, że chce odebrać pieniądze. Kobieta była jednak zdecydowana – nie dała oszustowi pieniędzy i kazała opuścić mu posesję. Zadzwoniła również do swojego wnuczka, który jest funkcjonariuszem gostynińskiej policji.

O takich właśnie sytuacjach opowiada spot, przygotowany przez policję w Elblągu.

Policja apeluje i przypomina, że:

  • zawsze kierujmy się zasadą ” ograniczonego zaufania”,
  • skontaktujmy się z innymi członkami rodziny w celu zweryfikowania “tragicznej” informacji , która miała być powodem pożyczki,
  • pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję,
  • ostrzegajmy seniorów i mówmy im, co należy robić w takich sytuacjach,
  • przy próbie podszywania się pod funkcjonariuszy – natychmiast należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Policjanci nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych ! Żaden funkcjonariusz nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę.
  • zawsze upewnijmy się, że w prawidłowy sposób rozłączyliśmy rozmowę z naszym rzekomym krewnym, który potrzebuje pomocy. Dopiero jak będziemy pewni, że rozmowa jest całkowicie zakończona a w słuchawce słychać poprawny sygnał rozłączenia (najlepiej odczekać jeszcze dla bezpieczeństwa 2- 3 minuty) i dopiero wtedy można wybrać kolejny numer np. na policję.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji