REKLAMA

Archiwum Państwowe w Płocku zaprasza do konkursu drzew genealogicznych [KONKURS]

REKLAMA

Archiwum Państwowe w Płocku zaprasza uczniów klas 4-7 do tworzenia drzew genealogicznych swoich rodzin. Ministerstwo Edukacji i Nauki organizuje konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz”.

Ruszyła druga edycja konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” organizowanego przez Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Organizatorzy zachęcają uczniów klas 4-7 szkół podstawowych do przygotowania drzew genealogicznych swoich rodzin.

Pierwsza edycja konkursu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i została bardzo pozytywnie odebrana zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Konkurs zaowocował wartościowymi pracami „młodych genealogów” oraz mocą pozytywnych emocji, związanych z odkrywaniem swoich korzeni.

– Założeniem konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” jest nie tylko zainteresowanie młodych ludzi tematyką poszukiwań genealogicznych i archiwalnych, ale również kulturą i historią społeczności lokalnej, regionalnej, narodu i państwa oraz uwrażliwienie na kultywowanie pamięci i szacunek dla przeszłości. Projekt ma wpływ nie tylko na zwiększenie świadomości przynależności społecznej, lecz również na polepszenie relacji rodzinnych – wyjaśniają organizatorzy.

Możliwość uczestnictwa w konkursie została w tym roku rozszerzona na uczniów z klas 4-7 szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie stworzenie drzewa genealogicznego i opisanie dziejów swojej rodziny na podstawie między innymi rozmów (wywiadów) z bliskimi oraz informacji, dokumentów i zdjęć znalezionych w archiwum rodzinnym i w Archiwach Państwowych.Prace konkursowe można nadsyłać za pomocą formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie internetowej konkursu Archiwa Rodzinne Niepodległej do 4 maja 2023 r.

– Udział w konkursie „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” jest nie tylko dobrą zabawą, ale również wspaniałym przykładem na to, że historia zarówno tych małych ojczyzn (wsi, miast i miasteczek), jak i naszej wspólnej ojczyzny, jednoczy całe rodziny – zaznaczają organizatorzy.

Konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” to wspólny projekt Archiwów Państwowych oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Tegoroczna edycja jest realizowana jako projekt strategiczny państwowej sieci archiwalnej, kierowany przez Archiwum Państwowe w Łodzi.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU