Aquapark na miejscu “Kobylanki” będzie kosztował 25-30 mln złotych

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W czwartek, 11 czerwca, prezydent Płocka spotkał się z Radą Osiedla i mieszkańcami osiedla Dobrzyńska, by porozmawiać o planach inwestycji na tym terenie i głównych jego bolączkach. Płocczanie tłumnie stawili się w Szkole Podstawowej nr 17, gdzie odbyło się spotkanie.

Oprócz prezydenta, Andrzeja Nowakowskiego, obecny był wiceprezydent Dariusz Ciarkowski, przedstawiciele Wydziału Inwestycji i Kształtowania Środowiska z miejskiego ratusza, Pełnomocnik ds. Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego, Jacek Ambroziak, Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Tomasz Żulewski oraz Arkadiusz Kochanowicz, wiceprezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Na spotkanie przybyli również radni: Daria Domosławska, Iwona Jóźwicka, Adam Modliborski oraz Artur Kras.

Mieszkańcy dowiedzieli się, jakie inwestycje i modernizacje zostały przeprowadzone na terenie ich osiedla, a jakie planowane są do realizacji w bieżącym roku. Mogli również zadawać pytania prezydentowi, z czego chętnie korzystali. Najbardziej dokuczliwym problemem, w ich mniemaniu, są nierówne i nieestetyczne chodniki.

– Nasza ulica się zmieniła na lepsze. Ale, panie prezydencie, tu mieszkają w większości starsi ludzie, a te nierówne chodniki mogą być powodem złamania czy skręcenia przez nich nogi. Nie mówiąc o tym, że są po prostu brzydkie – mówiła pani Leokadia, mieszkanka Skłodowskiej 1.

Poruszony został również problem braku altanki śmietnikowej przy wjeździe do przedszkola nr 10, braku wystarczającego doświetlenia ulic, niewystarczającej ilości miejsc do parkowania przy ulicy Jaśminowej, a także nawierzchni przy garażach, znajdujących się za basenem miejskim, tzw. “Szklanką”.  – Od 2007 roku prowadzę batalie na pisma z Urzędem Miasta. Co roku dostaję odpowiedź, że nawierzchnia przy garażach zostanie położona za rok i tak już od 8 lat. Gdy pada, wlewa mi się woda do kanału. A podatek płacę już 40 lat, czy jest to sprawiedliwe? – pytał mieszkaniec Jaśminowej.

Prezydent zapowiadał, że ma na uwadze wszystkie problemy osiedla “Dobrzyńska”. – Chcę podziękować Radzie Osiedla, bo to jedna z najbardziej aktywnych Rad Osiedla w Płocku. Bardzo szybko reaguje na zgłoszenia mieszkańców i zgłasza wnioski do urzędu, angażuje radnych – mówił. – Nie jesteśmy w stanie wszystkiego od razu zrealizować. Rzeczy drobne, leżące w gestii miasta są załatwiane “od ręki”, ale musicie państwo oddzielić zadania miasta od zadań spółdzielni. Nie możemy ingerować na ich terenie. Mam świadomość, że na realizację niektórych potrzeb mieszkańcy czekają bardzo długo. Ale na to potrzebne są środki, którymi miasto stara się gospodarować rozważnie – tłumaczył prezydent.

Dobrą wiadomość usłyszeli amatorzy pływania.

– Basen przy ulicy Kobylińskiego zostanie zlikwidowany, a na jego miejscu powstanie mały aquapark – bardziej funkcjonalny, nowocześniejszy. Idziemy w tym kierunku, ale żeby to zrealizować, potrzebujemy zabezpieczyć w budżecie miasta ok. 25-30 mln złotych, myślę, że w ciągu najbliższych 2-3 lat powinniśmy dokonać tej inwestycji – obiecywał prezydent.

Podczas spotkania, radna Daria Domosławska zaapelowała do starszych osób o korzystanie z “kopert życia”.
– To takie proste, a może uratować zdrowie lub życie – mówiła radna. Aby seniorom ułatwić pobranie kopert przygotowanych przez Urząd Miasta, Rada Osiedla “Dobrzyńska” zapowiedziała, że sama pozyska koperty, które będą do odbioru w siedzibie rady przy ul. Miodowej 8.

Zobacz również: Włóż kopertę do lodówki! „Koperty życia” już w Płocku

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji