Apel płockiej policji: Motocyklisto zwolnij!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Okres wakacyjny w pełni, wyjeżdżamy na wczasy, dzieci jadą na kolonie, wypoczywamy, aby w pełni sił powrócić do pracy czy też szkoły. Jedni w tym celu wybierają samochód, inni wolą dwa kółka, czyli motocykl. Na drogach można już zauważyć wzmożony ruch jednośladowy. Wiadomo – wiatr we włosach, adrenalina, inny sposób jazdy – to wszystko powoduje, że motocykle mają swoich wiernych fanów. Jednak nie wolno przy tym zapomnieć, jak bardzo mogą być one niebezpieczne. Szczególnie wtedy, gdy kierują nimi nieodpowiednie osoby. Policja apeluje: znajdźmy chwilę na zastanowienie się i zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.

Rozważna i bezpieczna jazda to podstawa każdego kierowcy. Zachowując te dwie rzeczy możemy liczyć na to, że trasa niczym nas nie zaskoczy. Większość motocyklistów na naszych drogach to ludzie respektujący przepisy. Są to osoby w pełni świadome zagrożeń. Ale nigdy nie wiadomo, z kim mamy do czynienia podczas jazdy. Ktoś może być uważny, a ktoś inny próbować pokazać swoją brawurę. Uszkodzenia asfaltu, do tego piach na jezdni oraz wzmożony ruch, to potencjalne zagrożenia dla wszystkich motocyklistów. Brawura na drodze może być tragiczna w swoich skutkach.

Pamiętajmy, że motocykl nie posiada ani pasów bezpieczeństwa, ani tym bardziej poduszek powietrznych. Osoba, która nim kieruje nie jest w żaden sposób “chroniona”. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub nawet drzewem kończy się tragicznie. Niejednokrotnie były już przypadki śmiertelne, spowodowane tylko i wyłącznie chęcią pokazania swoich umiejętności na drodze. Niestety, zdecydowanie najczęstszą przyczyna wypadków motocyklistów jest nadmierna prędkość, przejeżdżanie na czerwonym świetle, notoryczne łamanie przepisów ruchu drogowego i brak poszanowania innych uczestników drogi.

Policja apeluje do wszystkich kierowców “dwóch kółek” o rozwagę i dostosowanie się do kodeksu drogowego. Każdy uczestnik ruchu musi mieć na wglądzie bezpieczeństwo swoje i innych. Nieważne, czy w okresie wakacyjnym, czy po nim – ważne, że takim wydarzeniom trzeba zapobiegać. Płocka policja wystosowała apel i zapowiedziała, że regularnie będzie sprawdzać sytuację na płockich drogach.

Patrząc na statystyki od razu można dostrzec, że wypadków motocyklowych w dalszym ciągu jest sporo. Poprzez nagłaśnianie sprawy i reagowanie na powyższy problem można w jakimś stopniu im zaradzić. Oby tylko skutecznie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji