REKLAMA

Aktywnie w upale – za nami ORLEN Olimpiada. Jutro rodzinny piknik!

REKLAMA

To był bardzo sportowy dzień. Podczas sobotniej ORLEN Olimpiady, uczestnicy m.in. brali udział w biegu i nordic walking na 5 kilometrów, sprawdzali również swoje umiejętności podczas turnieju gry w szachy. W tych dyscyplinach brali udział nie tylko pracownicy Grupy ORLEN, ale i mieszkańcy Płocka.

Sobota i niedziela to święto wszystkich pracowników Grupy ORLEN. Koncern zaprosił do uczestnictwa w nim wszystkich płocczan. Podczas ORLEN Olimpiady kilka dyscyplin zaplanowano jako otwarte dla wszystkich chętnych, a Dzień Chemika w niedzielę, to rodzinny piknik dla każdego.

8 czerwca już od rana zawodnicy brali udział w rywalizacjach sportowych, które wymagały od nich sporego poświęcenia. Pomimo wczesnej pory, panował bowiem niemiłosierny upał, który bardzo utrudniał pokonanie nie tylko trasy, ale i własnych słabości.

O godzinie 9 rozpoczął się bieg na dystansie 5 kilometrów w kategorii Open. Jako pierwszy ukończył go Artur Kamiński z doskonałym czasem 16:15. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Marek Kreft (16:35), a na trzecim Michał Ruciński (17:16).

Wśród pań zwyciężyła Agnieszka Budek z czasem 18:51. Drugie miejsce wywalczyła Żaneta Cybulska (20:42), a trzecie – Agnieszka Pachniewska (21:45).

Jak biegło się zwycięzcy biegu na 5 km w kategorii pracowników Grupy ORLEN, który osiągnął najlepszy czas ze wszystkich uczestniczących w biegu zawodników (16:08)? – Bardzo ciężko – przyznał Przemysław Obara. – Najtrudniejsza w tym była pogoda, było naprawdę gorąco – mówił, jeszcze zmęczony po intensywnym biegu. – Mimo tego udało się wygrać – cieszył się. Jak dopytaliśmy, pasja do biegania zaczęła się u niego jeszcze w szkole, a obecnie trenuje sześć razy w tygodniu, choć nadal uważa się za amatora.

Nordic walking zdecydowanie i bezapelacyjnie wygrał płocczanin Marcin Radomski, który, pomimo upału, osiągnął rewelacyjny wynik 31:17. Ponad 7 minut później na mecie pojawił się Jerzy Marczyk (38:56), po trzecie miejsce sięgnął Stanisław Ryfka (41:20).

W tej kategorii wśród pań jako pierwsza na metę dotarła Elżbieta Krajewska z czasem 36:09. Drugie miejsce zajęła Radka Markova z Unipetrolu (36:47), natomiast trzecie Anastazja Nowalińska (38:59).W turnieju szachów błyskawicznych, które odbywały się w sali konferencyjnej ORLEN Areny, arbitrował Robert Karasiewicz. Zwyciężył Paweł Flak z PKN ORLEN, drugie miejsce zajął Mariusz Duch z SzUKS Gostmat Gostynin, a trzecie – Dominik Wypych z PKN ORLEN. Na 4. miejscu uplasował się Krystian Jędryczka ze znanego w Płocku klubu szachowego KSz Hetman Płock.

ORLEN Olimpiadę podsumowała Agata Pniewska, Zastępca Dyrektora Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów.

– Wszyscy są zadowoleni, uśmiechnięci, dumni, że mogą wziąć udział w ORLEN Olimpiadzie. Fantastyczne jest to, że widzimy naszych kolegów z Czech, z Litwy, z innych spółek grupy kapitałowej, ubranych w swoje własne stroje. ORLEN Olimpiada z roku na rok rozrasta się, ponieważ odpowiadamy na potrzeby pracowników, których mamy na dwóch kontynentach – tłumaczyła Agata Pniewska.

Dodała, że w tym roku jest szczególna okazja, ponieważ ORLEN świętuje 60-lecie powstania Zakładu Produkcyjnego w Płocku.

– To bardzo ważny jubileusz, bo tu bije serce PKN ORLEN, firmy, która jest dziś firmą globalną, która sprzedaje swoje produkty w 90 krajach świata. Tu wszystko się zaczęło i tu świętujemy tę rocznicę – podsumowała, zapraszając wszystkich na niedzielny piknik.

– Po dzisiejszej ORLEN Olimpiadzie jutro mamy dzień otwarty dla płocczan – przypomniał natomiast Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu PKN ORLEN. – Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców Płocka, będzie bardzo dużo atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. Na pewno każdy znajdzie dla siebie coś fajnego – zapewnił Zbigniew Leszczyński.

Jak dodał, dla dzieci przygotowano mnóstwo gier i zabaw, atrakcją będą również występy w ramach Talentiady. Dorośli w miasteczku zdrowia będą mogli wykonać sobie podstawowe badania czy wysłuchać konsultacji lekarskich oraz wyrobić sobie Europejską Kartę Zdrowia. Zbigniew Leszczyński zadeklarował również, że jeśli tylko starczy mu czasu, także skorzysta z dawki adrenaliny, jaką niesie przejażdżka na diabelskim młynie.

PROGRAM ATRAKCJI
9 CZERWCA – NIEDZIELA

 • 11:00 – 20:30 Piknik „60-LECIA” – dzień II – piknik otwarty dla mieszkańców Płocka

Tereny Zielone Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku

 • 11:00 – 12:00 Powitanie, przedstawienie stref
 • 11:00 – 15:00 Animacje
 • 12:00 – 18:00 – turniej e-sport i zawody Laser Run – na terenie pikniku – imprezy masowej (udział otwarty dla mieszkańców Płocka na zasadzie atrakcji pikniku)
 • 15.00 – 16.30 Talentiada – występy finałowe
 • 16.30 – 17.00 Animacje
 • 17.00 – 17.35 Wręczenie nagród w Talentiadzie i występy laureatów
 • 17.45 – 18.45 Koncert Moniki Lewczuk
 • 19.10 – 20.30 Koncert Golec uOrkiestra
 • 20.30 Koniec imprezy.

Boisko ze sztuczną nawierzchnią, teren boczny stadionu WISŁY PŁOCK

 • 14.00 – 15.30 Mecz towarzyski – Reprezentacja ORLEN kontra Reprezentacja Dziennikarzy Polskich

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

 1. Bartek says:

  Gdzie można zgłosić się do turnieju Esport?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU