Akcja “Prędkość” na płockich drogach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

5 lipca od samego rana na terenie całego województwa mazowieckiego trwa akcja “Prędkość”. Również policjanci z płockiej drogówki włączyli się w ogólnopolskie działania, mające na celu ograniczenie liczby kierowców, łamiących przepisy ruchu drogowego. To ważne aspekty akcji policji, szczególnie w tym wakacyjnym okresie, kiedy często zapominamy, jak ważne jest nasze bezpieczeństwo podczas podróży.

Działania “Prędkość” to cykliczna akcja, która w tym roku kolejny raz pojawia się na terenie naszego miasta i okolic. We wtorek rozpoczęła się o godzinie 6 rano, kiedy to policjanci z płockiej drogówki ruszyli, aby bacznie obserwować zachowanie kierowców na drodze.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków, to nadal najczęstsza z przyczyn zdarzeń drogowych. Zmniejszenie tego zagrożenia to jedno z podstawowych i najważniejszych zadań policjantów ruchu drogowego. Wystarczy tak niewiele, aby w czasie jazdy zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Tyle się o tym mówi, jednak są wśród nas kierowcy, którzy udowadniają, że tego typu rady są im niepotrzebne. Płocka drogówka wychodzi im naprzeciw.

Akcja “Prędkość” ma na celu ograniczenie zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym, ujawnienie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy, a także wyrabianie u kierujących świadomości, że jazda z nadmierną prędkością jest po prostu niebezpieczna.

Miejmy nadzieję, że kolejna edycja tej akcji sprawi, że kierowcy zaczną bardziej zwracać uwagę na licznik prędkości i będą potrafili dostosować ją do wymagań przepisowych. Zagwarantuje to bezpieczeństwo wszystkim, którzy uczestniczą w ruchu drogowym.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji