916 wypadków i 13 śmierci od początku roku. Dzisiaj noga z gazu!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od początku stycznia na drogach doszło już do blisko tysiąca wypadków, w których zginęło 13 osób, a 144 zostało rannych. Dlatego w piątek policja prowadzi działania pn. “Noga z gazu”.

Przytoczone statystyki dotyczą jedynie okresu od 1 stycznia do 11 marca br. Podstawową przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

– Mając zatem na względzie potrzebę poprawy przestrzegania przez kierujących przepisów, dotyczących prędkości jazdy oraz realizując założenia NP BRD, w dniu 16 marca, w godz. 8-17 na terenie 18 jednostek Policji garnizonu mazowieckiego, w tym również na terenie działania KMP w Płocku, przeprowadzone zostaną działania pod nazwą „NOGA Z GAZU!” – informuje rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek.

Jak tłumaczy, celem tych działań jest:

  • uświadomienie kierującym jak dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego oraz przyczyną większości zdarzeń drogowych jest przekraczanie lub niedostosowanie prędkości do przepisów lub warunków ruchu
  • rozpowszechnienie za pośrednictwem środków masowego przekazu informacji na temat problemu, polegającego na powszechnym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości przez kierujących oraz skutków zdarzeń drogowych spowodowanych niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu, a także podejmowanych przez Policję działań zapobiegawczych w tym zakresie
  • zwiększenie wrażliwości i wzmocnienie w społeczeństwie braku akceptacji dla tego typu zachowań.

żródło: KMP Płock

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji