85 przekroczeń prędkości w ciągu doby

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

We wtorek, 5 lipca, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Płocku ponownie dołączyli do ogólnopolskiej akcji pod hasłem “Prędkość”. Była ona prowadzona przez policję na terenie całego kraju. Jej głównym celem było podniesienie bezpieczeństwa na drogach, poprzez eliminowanie dozwolonej prędkości. Jak się okazuje, to właśnie ona jest najczęstszą przyczyną wypadków w ruchu drogowym. Bilans końcowy nie powinien nas zachwycać…

Przez cały dzień trwania akcji funkcjonariusze skontrolowali łącznie 124 pojazdy, a ujawnili aż 85 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. W 83 przypadkach kierowcy zostali ukarani mandatami. Tylko jeden kierowca został pouczony, natomiast w kolejnym przypadku prowadzący pojazd odmówił przyjęcia mandatu karnego, więc policjanci byli zmuszeni sporządzić dokumentację do sądu.

Oprócz tego, funkcjonariusze zatrzymali dwa prawa jazdy. Spowodowane było to przekroczeniem przez kierowców dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Takie podsumowanie nie powinno nas zachwycać… To tylko Płock i powiat płocki. Gdyby tak zebrać kierowców z całego kraju, liczba jeżdżących niezgodnie z przepisami byłaby jeszcze większa. Jedno jest pewne – musimy zwracać większą uwagę na przepisy ruchu drogowego i co najważniejsze – zacząć stosować je w praktyce. To dosłownie sprawa życia i śmierci.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji