30 września Płocka Orkiestra Symfoniczna przygotowała niezapomniany koncert z okazji 40. Jubileuszowego Sezonu Artystycznego. W wypełnionej po brzegi sali Państwowej Szkoły Muzycznej wystąpił zespół wokalny Affabre, a także płoccy muzycy, których poprowadził dyrygent Jan Walczyński.

Podczas koncertu muzycy zaprezentowali repertuar pn. „Niezapomniany Nat King Cole”, w tym „Maria Elena”, „Arrivederci Roma”, „When I Fall in Love” czy „Unforgettable”.

Affabre to zespół wokalny, śpiewający a cappella, założony w 1983 roku w Poznaniu. Członkowie zespołu rozwijali swój kunszt w poznańskich chórach chłopięco-męskich Stefana Stuligrosza i Jerzego Kurczewskiego. Koncertują na całym świecie, m.in. w Algierii, Anglii, Australii, Belgii, Białorusi, Stanach Zjednoczonych czy Chinach.

W 1988 roku zespół został laureatem Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Gorycji we Włoszech, a w 1994 laureatem II nagrody HLII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Arezzo. Affabre wydaje swoje płyty z muzyką polskiego renesansu po muzykę współczesną, kolędy polskie i innych narodów. Nagrywa również żarty muzyczne i utwory orkiestrowe. W swoim repertuarze ma przeboje rozrywkowe XX wieku.

Jan Walczyński, dyrygent Płockiej Orkiestry Symfonicznej, to również aranżer i kompozytor. Już od 1986 roku prowadzi autorskie programy w filharmoniach w całej Polsce. Prezentuje muzykę filmową i rozrywkową. Tworzy również dla dzieci, komponuje do przedstawień teatralnych, jak i znanych utworów literatury dziecięcej: bajek Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Nagrał też płytę: „Piosenki filmowe z lat 50.” oraz kolędy z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej. W Teatrze Muzycznym we Wrocławiu wystawiono natomiast balet jego autorstwa pn. „Królowa Śniegu”.

Joanna Winiarska

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji