3 tygodnie płynął Wisłą. Jest już w Płocku!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prawie 3 tygodnie trwał rejs harcerzy, którzy przewozili obraz Jezusa Miłosiernego z Krakowa do Płocka. Harcerze ZHR 1 Maszewskiej Drużyny “Białe Wilki” z Maszewa Dużego k. Płocka oprócz samego obrazu, przywieźli również kamień węgielny poświęcony przez papieża Franciszka, który będzie stanowił podstawę do budowy ołtarza w kaplicy Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego “Studnia”.

Tuż po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, harcerze wyruszyli na dwóch tratwach w podróż powrotną do Płocka. Obraz Jezusa Miłosiernego oraz kamień węgielny przewieziono osobno. Od samego początku zamiarem organizatorów było, aby symbolicznie połączyć w ten sposób dwa miasta związane z kultem Bożego Miłosierdzia, czyli Płock i Kraków.

Źródło: http://diecezjaplocka.pl/

Źródło: http://diecezjaplocka.pl/

Przypomnijmy, że to właśnie w Płocku, w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, 22 lutego 1931 roku Pan Jezus objawił się siostrze Faustynie Kowalskiej. Zlecił jej wtedy namalowanie obrazu z podpisem: “Jezu, ufam Tobie”. Siostra Faustyna spełniła Jego prośbę i tak obraz ten jest nam znany już od 85 lat.

Każdego dnia harcerzom udawało się pokonać 15-70 kilometrów, w zależności od pogody. W miarę możliwości zwiedzali też okoliczne miasta, poznawali ich historię. Noclegi organizowano najczęściej na tratwie lub na brzegu. Nad bezpieczeństwem rejsu czuwało trzech doświadczonych instruktorów ZHR: Krzysztof Nowacki, Krzysztof Hryniewiecki oraz Piotr Sztybur.

Obraz Jezusa Miłosiernego wraz z pobłogosławionym przez papieża Franciszka kamieniem węgielnym trafią do miejsca swojego przeznaczenia, czyli do kaplicy duszpasterstwa młodzieży w Płocku, co ma stać się symbolem i pierwszym etapem budowy ołtarza w tym właśnie miejscu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji