REKLAMA

27 września zostanę kaleką. Mama umrze na jezdni

REKLAMA

Płocka policja, w związku z tragicznymi wypadkami drogowymi, do których doszło ostatnio na terenie Płocka i powiatu płockiego, przypomniała spot „Kierujesz życiem”. Zawarty w nim przekaz ma swoje przełożenie na policyjne statystyki – tylko od początku roku na terenie działania KMP Płock doszło do 51 wypadków, w których zginęło 5 osób.

„18 września zginę na miejscu. Nie zdążę urodzić”. „Zginę 23 grudnia przez kierowcę, wyprzedzającego w miejscu niedozwolonym”. „1 czerwca zginę tragicznie. Dachujące auto zmiecie mnie z chodnika” – to tylko niektóre z wstrząsających tablic, które pojawiają się na spocie „Kierujesz życiem”, opublikowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Spot nie jest nowy, zamieszczono go w sierpniu 2017 roku, a jednak przekaz wciąż jest aktualny.

Jak przyznaje Komenda Miejska Policji w Płocku, nadmierna prędkość nadal zbiera tragiczne żniwo.

PowiązaneTematy

– Niejednokrotnie apelowaliśmy o zdrowy rozsądek i przestrzeganie ograniczeń prędkości, a mimo to wielu kierowców bagatelizuje obowiązujące przepisy – mówi sierż. sztab. Marta Lewandowska, rzecznik płockiej policji. – Wielu kierowców właśnie przez nadmierną prędkość straciło życie, pozostali żyją ze świadomością, że brawura doprowadziła do śmierci drugiego człowieka – dodaje rzecznik.

Przypomina tu zdarzenie, do którego doszło w niedzielę, 12 maja, na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Brochocin. 17-letni pasażer w wyniku poniesionych obrażeń zmarł, natomiast 18-letni kierowca forda z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostawanie prędkości do warunków panujących na drodze – kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, zjechał na lewy pas, gdzie zderzył się z samochodem ciężarowym.Tragiczny wypadek pod Płockiem. Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne [AKTUALIZACJA]

– Od początku roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku policjanci wykonali czynności na miejscu 51 wypadków drogowych, z czego 23 spowodowane były niedostawaniem prędkości do warunków panujących na drodze. Pięć osób w wyniku tych zdarzeń poniosło śmierć – przytacza policyjne statystyki sierż. sztab. Marta Lewandowska. – Pamiętaj, na drodze odpowiedzialny jesteś nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też za bezpieczeństwo innych – podsumowuje rzecznik płockiej policji, apelując o wolniejszą i ostrożniejszą jazdę.