REKLAMA

140-lecie Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Sportowcy stanęli do rywalizacji na Sobótce

REKLAMA
fot. PTW

W weekend na Zalewie Sobótka w Płocku do rywalizacji stanęli wioślarze. Na 140-lecie Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego odbyły się Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim, Memoriał Juliusza Kawieckiego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

Płockie Towarzystwo Wioślarskie świętuje swój jubileusz 140-lecia. Z tej okazji na Zalewie Sobótka 10 i 11 września rozegrano XIV Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim, XXXIX Memoriał Juliusza Kawieckiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

PowiązaneTematy

Na Sobótce zaroiło się od wioślarzy z całej Polski. W zawodach wystartowało ponad 255 zawodników, z 24 klubów. Na starcie stawiła się rekordowa ilość osad, łącznie było ich 210.

fot. PTW

Zawodnicy PTW w klasyfikacji generalnej Memoriału oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików święcili triumfy. Rewelacyjni okazali się młodzicy (wiek do 14 lat), podopieczni trenera Piotra Sałkowskiego, którzy zdobyli 6 medali i wygrali klasyfikację klubową Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików:

Złoto zdobyły osady:

  • czwórka ze sternikiem chłopców: Sebastian Reguliński, Milan Turkowski, Dominik Kłosiński, Wiktor Grabowski i Kinga Nowakowska na sterze
  • czwórka dziewcząt: Daria Dolna, Ola Maciaszek, Agata Wilamowska i Zuzanna Regulińska,
  • dwójka dziewcząt: Ola Maciaszek i Zuzanna Regulińska.
fot. PTW

Srebro trafiło do osad:

  • chłopców w czwórce ze sternikiem: Maksymilian Kowalski, Borys Jaroszewski, Norbert Chojnacki, Filip Barucha i Ada Szymborska jako sterniczka
  • chłopców w czwórce bez sternika: Sebastian Reguliński, Milan Turkowski, Dominik Kłosiński i Wiktor Grabowski.

Brąz wywalczyły dziewczęta w dwójce: Daria Dolna i Agata Wilamowska.

fot. PTW

Fantastyczni okazali się również płoccy mastersi.– Ósemka była pierwsza w Memoriale, a czwórka bez sternika oraz dwójka podwójna kobiet zdobyły srebro. Udowodnili tym, że wioślarstwo to sport dla każdej grupy wiekowej – relacjonuje PTW.

W Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim młoda dwójka podwójna: Zosia Pietrzak SMS PTW Płock i Rozalia Linowska PTW Płock, zaprezentowały doskonałą formę. Płocka dwójka pokonała znacznie bardziej doświadczone zawodniczki, wchodząc do finału A i plasując się na 6. miejscu w Polsce.

fot. PTW

– Nasze juniorki zdobyły również złoty medal w Memoriale Juliusza Kawieckiego, a Rozalia dołożyła jeszcze srebro w jedynce – zaznacza PTW.

Również męska dwójka seniorów świetnie się spisała. Kuba Kołodziejski i Mateusz Łęgowik zajęli 6. miejsce w Mistrzostwach Polski, w mocno obsadzonej konkurencji.

fot. PTW

– Serdeczne wyrazy podziękowania kierujemy do Urzędu Miasta Płocka za dofinansowanie regat i umożliwienie organizacji imprez na akwenie Zalewu Sobótka. Dzięki temu płocczanie, korzystający z uroków miejsca mogli podziwiać zmagania sportowców – zwraca uwagę PTW.

Imprezę dofinansował również Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz sponsorzy:
PKN ORLEN, Krajowa Grupa Spożywcza (właściciel marki Polski Cukier i Polskie Przetwory), Terbud i PetroWodKan.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Płocka.

fot. PTW
fot. PTW

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. NN says:

    I jak się do tego mają kopacze? I pod względem historii i wyników…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU