REKLAMA

12-metrowy mural powstał w Dobrzykowie

REKLAMA

Ogromny mural, upamiętniający żołnierzy, którzy zginęli w 1939 roku, powstał w Dobrzykowie. Uroczyste odsłonięcie odbyło się 16 września.

W 79. rocznicę Bitwy pod Dobrzykowem, 16 września, odsłonięto mural, upamiętniający Bohaterskich Żołnierzy Września 1939 roku – Obrońców Dobrzykowa. Ponad 12-metrową ścianę ręcznie, przez wiele godzin malowali zaangażowani przy projekcie artyści.

Przed uroczystością odbyła się Msza Święta w intencji Obrońców Dobrzykowa, natomiast po odsłonięciu muralu patriotycznego, uczestnicy wydarzenia przeszli na Cmentarz Parafialny w asyście pocztów sztandarowych i grupy rekonstrukcyjnej, gdzie złożyli kwiaty i znicze przy Zbiorowej Mogile Żołnierzy Września 1939 r.PowiązaneTematy

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pro Patria – Lokalni Patrioci z Dobrzykowa we współpracy z Proboszczem Parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Dobrzykowie. Sponsorem wykonania muralu patriotycznego był PKN ORLEN S.A. W imieniu koncernu, w trakcie wydarzenia głos zabrała Wioletta Kulpa – Kierownik Działu Sponsoringu Społecznego i CSR, która dokonała również odsłonięcia muralu patriotycznego.