100 mln zł na drogi powiatowe

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Równo 100 mln zł z budżetu Mazowsza zostanie przeznaczone na przebudowę dróg powiatowych – także w powiecie płockim. W urzędzie marszałkowskim podpisano pięć stosownych umów. 

To pierwszy tego typu projekt realizowany na terenie województwa mazowieckiego. Z budżetu mazowieckiego aż 100 mln złotych zostanie przeznaczonych na rzecz trzydziestu sześciu powiatów, by na ich terenie powstały nowe drogi.

– To bez wątpienia duże wyzwanie – mówił w rozmowie z nami Mariusz Bieniek, starosta płocki. – W tej chwili 80 proc. dróg w powiecie płockim to drogi utwardzone, co jeszcze kilka lat temu nie było standardem. Wciąż jest jednak dużo do zrobienia, dlatego dziękuję za dofinansowanie – dodał.

A jest za co dziękować. Ponad 4 mln zł trafi do kasy powiatu płockiego. Kwota ta zostanie w całości przeznaczona na przebudowę ponad 9,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 2951W wraz z infrastrukturą towarzyszącą. – Jest to droga o istotnym znaczeniu dla sytuacji społeczno-gospodarczej regionu i jego mieszkańców, dlatego Zarząd Powiatu Płockiego zdecydował się ją zgłosić do konkursu Samorządu Województwa Mazowieckiego – tłumaczył podczas konferencji starosta.

Marszałek Struzik podkreślał z kolei, że przeznaczone środki na drogi powiatowe wcale nie oznaczają rezygnacji z pomocy dla dróg i połączeń metropolitarnych.

– Znamy potrzeby w małych miejscowościach, spotykamy się z ludźmi, którzy proszą często właśnie o remont mniejszych, a ważnych dróg – przekonywał Adam Struzik. –  Niestety, samorządy lokalne bardzo często nie dysponują wystarczającymi środkami, które mogłyby na ten cel przeznaczyć. Stąd decyzja o wsparciu dla nich w ramach środków z naszego budżetu – wyjaśnił.

Marszałek podpisał pierwszych pięć umów na dofinansowanie inwestycji w powiatach płockim, gostynińskim, sierpeckim, żyrardowskim i sochaczewskim.  W ich ramach powstaną:

  •  powiat płocki 4,2 mln zł przeznaczy na przebudowę ponad 9,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 2951W wraz z infrastrukturą towarzyszącą;
  •  powiat żyrardowski otrzyma 4,2 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej nr 3837W w ramach projektu “Kompleksowe przygotowanie terenów pod działalność inwestycyjną w powiecie sochaczewskim gmina Teresin i powiecie żyrardowskim gmina Wiskitki – etap III”;
  • powiat sochaczewski, dzięki ponad 3,2 mln zł zrealizuje projekt kompleksowego przygotowania terenów pod działalność inwestycyjną w powiecie sochaczewskim – gmina Teresin i powiecie żyrardowskim – gmina Wiskitki – etap III – powiat sochaczewski etap I;
  • powiat sierpecki otrzyma 1,8 mln zł na przebudowę 3-kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 5201W relacji Bonisław-Kędzierzyn w gminie Gozdowo;
  • powiat gostyniński ponad 1,3 mln zł przeznaczy na przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 1450W Gostynin-Lipianki w miejscowościach Choinek, Nagodów i Gostynin.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji